Úterý 1. prosince 2020svátek má Iva -4 °C sněhové přeháňky Předplatné LN
Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

Aero získalo další zakázku pro švédské Gripeny, bude vyrábět držáky raket

Letoun švédského vojenského letectva Jas-39 Gripen. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Letoun švédského vojenského letectva Jas-39 Gripen. | foto: Reuters

VODOCHODY Výrobce letecké techniky Aero Vodochody získal zakázku v hodnotě několika milionů eur od švédské společnosti SAAB Aeronautics na výrobu pylonů pro švédské a thajské vzdušné síly.

Firma to dnes sdělila v tiskové zprávě. Pylony jsou závěsníky pod křídly bojových letounů, na kterých jsou připevněny zbraňové systémy těchto letadel.

Aero Vodochody

Aero Vodochody je největším výrobcem letecké techniky v Česku. Funguje už od roku 1919 a zaměstnává kolem 1200 lidí. Zaměřuje se především na spolupráci s předními leteckými výrobci v rámci mezinárodních kooperačních projektů. Předloni firmě klesl zisk na 279 milionů korun z 401,6 milionu Kč z roku 2008.

Zakázka na výrobu dalších 54 kusů tří typů pylonů je pokračováním výroby pro společnost SAAB Aeronautics a bitevník JAS-39 Gripen, se kterou se počítá od letošního října do prosince 2012. Předmětem kontraktu jsou kompletně smontované a odzkoušené pylony, připravené k instalaci na letadlo.

Nový kontrakt se společností SAAB Aeronautics je výsledkem spolupráce, kterou Aero Vodochody navázalo se švédskou společností již v říjnu 2008.

Aero Vodochody v tomto projektu zhodnotí předchozí znalosti a zkušenosti z výroby pylonů pro víceúčelové bojové letouny švédské provenience JAS-39 Gripen.

,

Neschopní ať zkrachují a pražská smetánka čte knihy, vzkazuje prezident

Prezident Miloš Zeman při rozhovoru pro MF DNES (Lány, 8. října 2020) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Česká republika se potýká s rekordními nárůsty potvrzených případů koronaviru, vláda zavádí mimořádná opatření a...

Umírají lidé, kteří mohli žít, říká lékař a spoluautor výzvy Jiří Sagan

Jiří Sagan, vedoucí lékař JIP z Kliniky infekčního lékařství FN Ostrava | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Jedním ze tří autorů výzvy k ­lidem, aby dodržovali hygienická opatření, a zároveň žádající některé lékaře, ať je...

Svou sportovní kariéru považuji za ztrátu času, hodnotí minulost Hlaváčová

Yvetta Hlaváčová Tulip | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Držitelka světového rekordu v přeplavání kanálu La Manche pokořila řadu dalších met a získala spoustu významných...