18. června 2010 8:00 Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

Africký šampionát láme rekordy, sázkaře táhne jako nikdy předtím

Alžírsko - Slovinsko (vuvuzely a pohár pro mistry světa). | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Alžírsko - Slovinsko (vuvuzely a pohár pro mistry světa). | foto: Reuters

PRAHA Že na fotbalovém mistrovství světa chybí Češi? A že tenhle šampionát nikoho nebude zajímat? Sázkové kanceláře hlásí přesný opak. Podle obrovského zájmu sázejících už teď prorokují: africký šampionát se stane nejvýdělečnější sportovní akcí v historii českého sázení.

Rekordní tržby by se měly pohybovat okolo jedné miliardy korun. "Fotbal je pro sázkaře skutečným magnetem. Objem prosázených peněz by letos měl překonat tržby z minulého fotbalového mistrovství světa," uvedl Zdeněk Zikmund, mluvčí společnosti Sazka.

Velkou měrou k tomu přispějí internetové sázky, které se pro české kanceláře od té doby zlegalizovaly.

A navíc: "Pokud by Češi hráli na mistrovství světa, objem sázek by vzrostl minimálně o 20 procent," uvedl Lubomír Ježek, mluvčí Tipsportu.

Zájem sázkařů o šampionát se zvýšil i proto, že mají nyní celou řadu možností, nejen sázku na vítěze utkání: například i kdo vstřelí první gól, počet žlutých karet, rohů atd. Fenoménem se stávají také live sázky umožňující sázet ještě v průběhu utkání.

Více o rekordním objemu sázek na africké mistrovství se dočtete v pátečním vydání deníku

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!