17. září 2009 12:41 Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

Ahold podstatně zmenší své Alberty, uvolněnou plochu pronajme dál

Supermarkety Albert | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Supermarkety Albert | foto: Lidové noviny

PRAHA Společnost Ahold, která má v ČR 226 supermarketů a 56 hypermarketů Albert, na podzim zmenší plochu 11 největších hypermarketů až o polovinu. Uvolněné místo by měli zabrat jiní obchodníci.

Zatímco nyní se jejich plocha pohybuje od 8000 do 10.000 metrů čtverečních, tak od začátku listopadu by i největší hypermarkety
Albert měly zabírat nejvýše 5000 metrů čtverečních. ČTK to dnes řekl mluvčí Ahold Czech Republic Libor Kytýr.

"Výsledkem těchto úprav bude nové uspořádání především nepotravinářského zboží a rozšíření některých, u zákazníků oblíbených kategorií výrobků, jako je například sortiment základního oblečení, papírnictví a kancelářské potřeby," sdělil Kytýr.

Dodal, že uvolněné místo by měli zabrat jiní obchodníci, které už má Ahold domluvené pro tři zmenšené hypermarkety. V ostatních hypermarketech budou volné plochy po dohodě s provozovateli nákupních center oddělené od hypermarketů Albert do doby, než do nich zamíří noví prodejci, s nimiž Ahold jedná. Jejich jména Kytýr zatím nezveřejnil.

Modernizaci střídá zavírání
V Česku letos Ahold také ve dvou vlnách zavřel celkem 20 ztrátových supermarketů Albert a jeden hypermarket Hypernova. Prvních 15 prodejen přestalo fungovat 1. června a zbývajících šest 1. července.

Společnost Ahold v srpnu dokončila modernizaci všech 226 supermarketů Albert. Mají tak nyní stejnou vizuální podobu, jako má 56 hypermarketů Albert, jejichž rekonstrukci Ahold ukončil na přelomu června a července.

ČTK

VIDEO: Tři recepty na jednoduché pudinkové dorty
VIDEO: Tři recepty na jednoduché pudinkové dorty

Pudink v hrníčku je klasika, zkuste z něj ale vykouzlit ještě větší dobroty. Co třeba tříbarevnou bábovku, koláčky v zapékací misce anebo dort, kterým okouzlíte na každé dětské oslavě.