19. listopadu 2009 17:07 Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

Akcionáři Sazky odvolali z dozorčí rady bývalého poslance Šustra

Ladislav Šustr. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Ladislav Šustr. | foto: iDnes.czReprofoto

PRAHA Akcionáři společnosti Sazka na čtvrteční mimořádné valné hromadě odvolali z funkce člena dozorčí rady bývalého poslance TOP 09 Ladislava Šustra a na jeho místo zvolili Ladislava Kotíka, zástupce křesťanské sportovní organizace Orel.

Dozorčí rada následně zvolila za svého místopředsedu Jana Ulrycha, zástupce České obce sokolské. V tiskové zprávě o toím informoval mluvčí Sazky Zdeněk Zikmund.

Šustr koncem září složil svůj poslanecký mandát poté, co Mladá fronta Dnes zveřejnila informace o tom, že patří mezi poslance, kteří byli za milion korun ochotni slíbit, že se pokusí změnit chystanou novelu zákona o loteriích ve prospěch svého sponzora.

Akcionáři Sazky, největší tuzemské loterijní společnosti, jsou občanská sdružení, působící v oblasti tělovýchovy a sportu. Sazka dále provozuje například centrální loterní systém s videoloterními terminály. V neloterní oblasti nabízí dobíjení kreditů pro mobilní telefony, prodej vstupenek na sportovní a kulturní události, platby složenek, faktur a pojištění nebo platby služeb a zboží objednaného prostřednictvím internetu. Organizaci Orel, která je jedním z akcionářů, podle informací serveru Aktuálně.cz Šustr stále šéfuje.

Sazka klesl v pololetí zisk po zdanění meziročně o 6,4 procenta na 771 milionů Kč. Celkové tržby jí vzrostly o 4,7 procenta na 4,4 miliardy Kč.

ČTK, Lidovky.cz

PŘÍBĚH: Nechci druhé dítě, partner ano
PŘÍBĚH: Nechci druhé dítě, partner ano

Přítel na mě tlačí že chce druhé dítě synovi je 6 let a že by to už chtělo druhé. Jenže já druhé nechci. Když mu řeknu důvody ( jsem na vše sama nemáme ani hlídací babičku, přítel s námi nikam nechce výlet, dovolená vše sama se synem.) On si stejně mele svou ale že by něco změnil to ne.