26. srpna 2009 18:45 Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

Akuma v Boleslavi přestane vyrábět baterie, propustí asi 200 lidí

Akumulátor AKUMA - ilustrační foto | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Akumulátor AKUMA - ilustrační foto | foto: Reprofoto

MLADÁ BOLESLAV Po více než 100 letech zřejmě skončí v mladoboleslavské Akumě výroba baterií. Italská společnost FIAMM, která Akumu vlastní, se totiž rozhodla přesunout jejich výrobu do Itálie. O práci by tak do konce roku mělo přijít asi 200 lidí. Informuje o tom dnes server mbnoviny.cz s odkazem na nejmenovaný zdroj. Zjišťuje vyjádření společnosti.

Vedení firmy podle serveru o svém záměru dnes jednalo s mladoboleslavským primátorem Raduanem Nwelatim. "V tuto chvíli se k tomu nebudu vyjadřovat.

Čekáme na oficiální vyjádření společnosti. Více informací případně poskytneme v pátek na tiskové konferenci," řekl dnes primátor.

Ve firmě nyní pracuje zhruba 320 lidí, o práci by tedy měla přijít více než polovina z nich. Propouštění má být postupné, FIAMM se prý bude snažit své zaměstnance maximálně kompenzovat. V boleslavské Akumě by se dále měly vyrábět jen antény a kabely.

Společnost Akuma letos slaví 106 let od svého vzniku. Od roku 1998 je součástí italského koncernu Fiamm, který je celosvětovým lídrem na trhu houkaček a významným výrobcem průmyslových baterií, startovacích baterií, klaksonů a autoantén.

Lidovky.cz, ČTK