17. března 2016 8:28 Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

Albatros koupil Egmont, jedno z největších nakladatelství v Česku

  • Poslat
  • Tisk
  • Redakce
  • 0Diskuse
Egmont má licenci také k populárnímu Ledovému králoství. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Egmont má licenci také k populárnímu Ledovému králoství. | foto: Falcon

PRAHA Česká nakladatelská skupina Albatros Media koupila tuzemskou pobočku mezinárodní mediální skupiny Egmont. Informovala o tom PR manažerka Albatrosu Veronika Sonnková. Obě společnosti patří v Česku k největším nakladatelům. Egmontu patří podle Sonnkové druhé místo na trhu literatury pro děti a mládež právě po Albatrosu. Česká skupina si od akvizice slibuje zvýšení ročního obratu na 750 milionů korun, loni dosáhly tržby Albatros Media zhruba 700 milionů.

Albatros Media chce podle mluvčí akvizicí posílit svou vedoucí pozici v oblasti knih pro děti a mládež. Egmont vydá ročně v Česku asi 250 titulů a dalších 150 na Slovensku, jeho hlavní doménou jsou publikace vydávané na základě licencí značek Disney, Mattel nebo Hasbro. „Egmont jsme vždy vnímali jako profesionální vydavatelství dětských a young adult titulů, které má přístup k licencím na nejlepší knihy hlavních světových značek, včetně Ledového království, Star Wars, Mašinky Tomáše a dalších,“ uvedl generální ředitel Albatros Media Václav Kadlec.

Dohodu o převzetí 100 procent obchodního podílu v Egmont ČR podepsal Albatros 15. března. „Transakce bude dokončena jejím vypořádáním v horizontu několika měsíců,“ sdělila mluvčí české skupiny. Součástí dohody je vydávání stávajícího portfolia Egmontu a budoucí používání jeho značky a loga. V portfoliu má Egmont i tři desítky časopisů, ale Albatros převezme pouze knižní činnost nakladatelství. Časopisy přejdou na polskou pobočku Egmontu.

Nakladatelství Egmont se stane devátým významným přírůstkem Albatros Media za posledních pět let a celkem třináctým nakladatelstvím skupiny, oznámila Sonnková. Například v roce 2014 Albatros Media koupila tři nakladatelství - Management Press, B4U Publishing a Fragment.

Albatros Media podle mluvčí pokrývá téměř pětinu nakladatelského trhu v Česku. Každoročně uvede na trh kolem 1500 nových knih. Albatros Media vlastní také většinový podíl v prodejci elektronických knih eReading.cz a vydává knihy v rámci partnerského projektu Edice České televize.

ČTK
  • 0Diskuse
Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

Najdete na Lidovky.cz