12. dubna 2019 15:23 Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

Albert prodával bambusový hrnek z Číny, ze kterého se uvolňuje formaldehyd

Ministerstvo zdravotnictví varuje před bambusovým hrnkem z Číny, ze kterého se... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Ministerstvo zdravotnictví varuje před bambusovým hrnkem z Číny, ze kterého se... | foto: ČTK

Praha Ministerstvo zdravotnictví varuje před bambusovým hrnkem z Číny, ze kterého se při běžném používání uvolňuje vysoké množství formaldehydu. Látka může způsobit například podráždění nebo alergické reakce. Prodejce Albert výrobek stáhnul z trhu. ČTK o tom dnes informovala mluvčí ministerstva Gabriela Štepanyová. Ředitel komunikace Albertu Jiří Mareček se zákazníkům omluvil, s výrobcem firma ukončila spolupráci.

Hrnek Out of the Blue KG krémové barvy má průměr 9x13 centimetrů. Na vnější straně je dekor s obrázky tukanů, ananasů a listů. Má barevné silikonové víčko a objímku. Je na něm nalepena etiketa s údaji o dovozci a symboly pro používání výrobku. Uvnitř hrnku je volně uložená papírová etiketa s vícejazyčným upozorněním.

„Výrobek jsme stáhli z prodeje neprodleně po zjištění závady a nyní již není v našich prodejnách dostupný,“ uvedl Mareček. Pokud si zákazníci hrnek koupili, můžou ho vrátit a dostanou zpět peníze.

ČTK

Najdete na Lidovky.cz