Pondělí 3. srpna 2020svátek má Miluše 19 °C občasný déšť Předplatné LN
Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

Allianz vyplatí za nehodu v Chorvatsku desítky milionů

Peníze (ilustrační foto) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Peníze (ilustrační foto) | foto: Lidové noviny

BRNO Na desítky milionů korun přijde pojistné plnění, které bude muset zaplatit Allianz pojišťovna kvůli sobotní tragické nehodě českého autobusu v Chorvatsku. Jen na zničených svodidlech, mýtné bráně a dálnici se odhaduje škoda na milion korun.

Mnohonásobně vyšší bude pojistné, které zaplatí společnost v souvislosti se škodami na zdraví, řekl mluvčí Allianz pojišťovny Václav Bálek. Její pracovníci jednají s pořadatelem zájezdu CK Atlas Adria. Škody bude pojišťovna proplácet v plné výši a nebude krátit pojistné lidem, kteří například nebyli připoutáni, uvedl Bálek.

Podle něj je dojednáno, že tři zranění cestující, kteří jsou v chorvatských nemocnicích, budou na specializovaná zdravotnická oddělení nemocnic v Česku přepraveni leteckým speciálem.

ČTĚTE TAKÉ:

"Vzhledem k výjimečné situaci jsme tento případ přidělili dvěma nejzkušenějším pracovníkům, neboť na jedné straně musíme mít veškeré podklady, ale na druhé straně nechceme klienty a pozůstalé po těch, kteří havárii nepřežili, ještě více traumatizovat," doplnil mluvčí. Allianz pojišťovna jedná o záležitosti i s ministerstvem zahraničí a ostatními pojišťovnami, u nichž měli turisté cestovní pojištění.

Cestující přišli o všechna zavazadla

U Allianz je pojištěna jihočeská dopravní společnost JH Bus, jejíž autobus v Chorvatsku havaroval. I se dvěma řidiči si jej na zajištění přepravy svých 49 klientů na Makarskou riviéru najala brněnská Atlas Adria. Podle spekulací kolizi s největší pravděpodobností zavinil mikrospánek jednoho z řidičů. Ve voze zahynulo osm osob a bezmála 40 jich utrpělo zranění.

Ze zákona mají klienti CK nárok na bolestné, ztrátu případného ušlého výdělku, o nějž přijdou vlivem léčení, a také uhrazení škody za zničené či poškozené věci, které si vezli v autobusu. Mnozí přišli při kolizi i o všechna zavazadla.

,

Pizingerová: Mé těhotenství je jako příbalový leták, mám všechny symptomy

Vendula Pizingerová | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Začátkem roku Vendula Pizingerová oslavila osmačtyřicítku a také zjistila, že čeká dítě. Těhotenství oznámila na...

Neurolog: Alzheimera a parkinsona může ovlivnit strava. Opatrně s mléčnými výrobky

Ostravský neurolog David Školoudík | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Jako jeden z mála na světě dokáže vyčíst z ultrazvukových snímků riziko Parkinsonovy, Alzheimerovy a dalších chorob....

KOMENTÁŘ: Rusko má problém. Vidíme do vaší ambasády, dala najevo BIS

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Vypovězením diplomatů-špionů Andreje Končakova a Igora Rybakova formálně skončila ricinová aféra ruské ambasády. Ať si...

Hledáme 20 testerek balíčku dětské kosmetiky od Oriflame! Nechte si ho poslat právě vy
Hledáme 20 testerek balíčku dětské kosmetiky od Oriflame! Nechte si ho poslat právě vy

Dopřejte svému děťátku jemnou péči s kosmetikou Baby O, která je z 95 % přírodní. 20 z vás ji pošleme rovnou do schránky.