10. ledna 2018 12:13 Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

Alza.cz otevře v Praze u metra nonstop prodejnu bez obsluhy. Další chystá

Prodejnu se samoobslužnými boxy představila společnost Alza.cz na pražské Floře. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Prodejnu se samoobslužnými boxy představila společnost Alza.cz na pražské Floře. | foto: ČTK

PRAHA Největší internetový prodejce Alza.cz otevře příští týden v Praze u stanice metra Flora prodejnu bez prodavačů, se samoobslužnými boxy. Další podobné obchody plánuje firma otevřít na jaře u stanic metra Můstek a Budějovická. Pobočky budou otevřené nonstop.

Prodejna je vybavena schránkami, které obslouží 80 procent sortimentu, včetně velkých televizí. Alza.cz prodejnu ve středu prezentovala novinářům.

Obchod, který vychází z úspěchu tzv. Alzaboxů, obslouží až 1000 zákazníků za den. V místnosti o ploše 60 metrů čtverečních jsou ve 40 sloupcích stovky výdejních schránek různých velikostí vycházejících z rozměrů nejprodávanějšího sortimentu.

Zákazník si na vestavěném počítači sám nebo s pomocí odborníků na video terminálu objedná požadované zboží. Po zaplacení kartou či on-line se mu otevřou prosklené dveře do místnosti s boxy. Na podlaze se rozsvítí světelné LED diody ukazující směr vydání, rozsvítí se také sloupec se schránkou i box samotný.

Naprosté soukromí a neomezená otevírací doba

„Zákazník může nakoupit v naprostém soukromí. Bude-li však chtít poradit s nákupem či probrat parametry některého produktu, může jednoduše využít video terminál a promluvit si s odborníkem na vybraný segment,“ uvedl ředitel expanze Alza.cz Jan Moudřík.

Nakupování má být v nové prodejně extrémně rychlé, bez front a s neomezenou otevírací dobou. Alza v prodejně také testuje promítání hologramů pro informování zákazníků.

Prodejnu se samoobslužnými boxy představila společnost Alza.cz na pražské Floře.
Prodejnu se samoobslužnými boxy představila společnost Alza.cz na pražské Floře.

Největší český internetový obchod Alza.cz letos očekává překonání hranice tržeb 20 miliard korun, předloni tržby dosáhly rekordních 17,4 miliardy korun. Předsedou představenstva a zakladatelem e-shopu je Aleš Zavoral. Alzu vlastní skupina investorů, kteří ji ovládají přes holdingovou společnost L.S. Investments Limited se sídlem na Kypru, nicméně daně platí firma v Česku.

ČTK

Letní pohledy ke stažení: Vytiskněte, vymalujte a pošlete
Letní pohledy ke stažení: Vytiskněte, vymalujte a pošlete

Chcete někomu udělat radost pohledem, který domalujete a vybarvíte s dětmi? Připravili jsme celou sérii, kterou si zdarma stáhnete. Využít ji mohou i účastníci našeho Letního kolotoče.