Středa 27. května 2020svátek má Valdemar 20 °C polojasno Předplatné LN
Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

Amazon bude z Prahy řídit nábory zaměstnanců pro celou Evropu. Práci najde až 500 lidí

Zleva americký velvyslanec Andrew Schapiro, ministryně práce a sociálních věcí... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Zleva americký velvyslanec Andrew Schapiro, ministryně práce a sociálních věcí... | foto: ČTK

PRAHA Americký internetový obchod Amazon bude z Prahy řídit IT služby a nábory zaměstnanců pro pobočky v evropských zemích. V nových kancelářích v Dejvicích zaměstná až 500 lidí, řekl při pondělním slavnostním otevření kanceláří viceprezident Amazonu pro Evropu Roy Perticucci. V Česku má firma i další plány, zatím je ale odtajňovat nechce.

V pražských kancelářích bude pět oddělení. Oddělení sdílených HR služeb bude zajišťovat služby personalistů a kontaktní centrum pro zaměstnance Amazonu z celé Evropy. Oddělení vzdálené IT podpory bude poskytovat distribučním centrům a oddělením logistiky Amazonu nepřetržitou pomoc v IT. 

Tým pro vyhledávání a nábor talentů bude mít za úkol vyhledávat nejlepší zaměstnance. Centrální oddělení Amazon Connections pro země EU bude vyhodnocovat zpětnou vazbu od zaměstnynců a navrhovat aktivity, jež povedou k vylepšování pracovních podmínek. Pražská kancelář bude také sídlem zaměstnanců podporujících fungování distribučních center Amazonu v České republice a Polsku.

Pro tyto pozice hledá Amazon kvalifikované lidi, i proto zvolil Prahu. „V České republice je spousta vysoce kvalifikovaných profesionálů, kteří jsou otevřeni získávání nových zkušeností v inovativní technologické firmě, jakou je Amazon,“ řekl Perticucci. Dodal, že firma část zaměstnanců pro kancelář stále hledá.

Amazon si pronajal v nové budově The Blox vedle hotelu Diplomat na dvou patrech 5800 metrů čtverečních kanceláří. Interiér kanceláře navrhlo londýnské studio Interior Architects. Design vychází z českého kubismu a atmosféry Prahy.

Amazon pokračuje i v náboru zaměstnanců pro své distribuční centrum v Dobrovízi, kde má pracovat až 2000 lidí na plný úvazek a 3000 sezonně.

Amazon je největší internetový obchod na světě, po celém světě nyní zaměstnává 97.000 lidí. Jeff Bezos firmu založil v roce 1994 a stále ji vede.

Premium

Bubeník z Mandrage: Víťa sebral odvahu, kterou nikdo z nás nenašel a rozsekl to

Matyáš Vorda | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Na bicí hraje od svých devíti let. V deseti s kamarádem Víťou Starým založil kapelu Mandrage, která se za devatenáct...

Premium

Android Auto a CarPlay v každém autě. Poradíme vám, jak na to

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Chcete používat oblíbenou navigační aplikaci na displeji v autě místo telefonu? Přečtěte si, jak to udělat a neutratit...

Premium

Leoš Mareš: Není to jen o talentu, ale o schopnosti si peníze udržet

Leoš Mareš by mohl získat titul syn roku. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Krach, zhroucení, deprese, obavy o budoucnost a pátrání po smyslu vlastní existence. To jsou emoce, které v těchto...

Máte svou sedačku plnou skvrn? Poradíme vám, jak s nimi zatočit
Máte svou sedačku plnou skvrn? Poradíme vám, jak s nimi zatočit

Malé odolné flíčky na sedačce obvykle nikdo neřeší, případně přes ně prostě přehodí deku. Jenže pokud máte doma dítě nebo domácího mazlíčka, nevyhnete se ani pořádným flekům. Jak se jich zbavit?