6. prosince 2016 11:35 Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

Amazon otevře první samoobsluhu. Nakupovat se bude bez pokladen

První samoobsluha od Amazonu otevřela (zatím jen pro zaměstnance firmy) v... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy První samoobsluha od Amazonu otevřela (zatím jen pro zaměstnance firmy) v... | foto: Reuters

SEATTLE Americký internetový prodejce Amazon představil svůj první kamenný obchod s potravinami. Supermarket bez pokladen Amazon Go je zatím k dispozici jen zaměstnancům. Jeho zpřístupnění veřejnosti firma připravuje na začátek příštího roku.

První samoobsluha Amazon Go má rozlohu 167 metrů čtverečních a nachází se v Seattlu. Slibuje, že chybět budou jen fronty u pokladen.

Nakupující musejí být vybaveni aplikací Amazonu, kterou naskenují při vstupu. Obchod má senzory, které zaznamenávají, co si nakupující vybral v regálu. Pokud zboží nevrátí, připíše se mu na účet, který má u firmy.

Kromě základních potravin jako je chléb nebo mléko, nabízí obchod i hotová jídla k snídani, obědu a večeři. Kuchaři je připravují čerstvá na místě. V nabídce je i produkce místní kuchyně a pekárny.

První samoobsluha od Amazonu otevřela (zatím jen pro zaměstnance firmy) v...
První samoobsluha od Amazonu otevřela (zatím jen pro zaměstnance firmy) v...
ČTK

Jak vypadá sex po narození dětí? Realita je krutá, přiznávají rodiče
Jak vypadá sex po narození dětí? Realita je krutá, přiznávají rodiče

Je mi 20, jemu bude 30. Tvrdí ze ja mám sex na prvním místě, ale on už ne.. je pravda ze změnil práci. Je ridic. Predtim ale dělal náročnější práci a sex ještě byl několikrát týdne. Teď stěží jendou a to ještě on si nevzpomene ani měsíc…