2. prosince 2013 18:02 Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

Amazon v Česku a Polsku? Hrozba, tvrdí německé odbory

Balík od Amazonu. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Balík od Amazonu. | foto: Reuters

DRÁŽĎANY Německý odborový svaz Ver.di považuje plány internetového prodejce Amazon na výstavbu nových logistických center v České republice a Polsku za hrozbu pro aktivity této firmy v Německu. Němečtí odboráři to uvedli po setkání s představiteli českého Odborového svazu pracovníků obchodu (OSPO) a polského svazu Solidarita.

Ver.di nicméně upozornil, že hodlá společně s kolegy z ČR a Polska protestovat proti špatným pracovním podmínkám v Amazonu. Podle zástupce svazu Solidarita chtějí odboráři zajistit, aby Amazon nepoštval svá logistická centra proti sobě, napsala agentura DPA.

ČTĚTE TAKÉ:

Část zaměstnanců Amazonu v Německu už letos několikrát stávkovala, naposledy minulé pondělí. Odboráři mimo jiné požadují, aby dostávali stejné mzdy jako zaměstnanci pošt a zásilkových služeb, třebaže firma je považuje za pracovníky v logistice, kteří mají platy nižší.

Nedávno Amazon oznámil, že postaví tři nová logistická centra v Polsku a dvě v České republice, což vyvolalo spekulace o přesunu pracovních míst z Německa.

Lidovky.cz, ČTK