16. srpna 2013 7:00 Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

Amazon v Česku nabízí 'dobré peníze'. Hledá až tisíc lidí

Pracovní pohovor  (ilustrační foto) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Pracovní pohovor (ilustrační foto) | foto: Shutterstock

PRAHA Tisíc stálých a 700 sezónních pracovních míst nabízí gigant internetového obchodu Amazon, který si u Prahy buduje nový velkosklad pro svoji německou pobočku.

Amazon plánuje v Česku otevřít centrální středisko pro logistiku vráceného zboží letos v říjnu 2013. Jak již dříve informoval server Lidovky.cz, americký e-shop a výrobce čteček a tabletů Kindle v tuzemsku hodlá zaměstnat více než tisíc lidí. Konkrétní počet firma zveřejnila v červenci.

„Jsme nadšeni naší investicí v České republice a těšíme se na vytvoření až 1 000 trvalých pracovních míst v našem novém středisku v Praze,“ uvedl Steven Harman, provozní ředitel firmy Amazon, v prvním oficiálním vyjádření o aktivitách v Česku.

ČTĚTE TAKÉ:

„Děkujeme městu Praha a místním představitelům samosprávy za rychlou a efektivní spolupráci, díky které bude možné zahájit provoz ještě během letošního prázdninového období,“ dodal Harman. 

V první fázi bude v logistickém centru zaměstnáno kolem 600 zaměstnanců, jejichž nábor už probíhá. Podporu při počátečním spuštění projektu poskytne firma Menlo Worldwide Logistics a Con-way Company.

Obec Kněževes poblíž ruzyňského letiště.

Obec Kněževes poblíž ruzyňského letiště.

Firma zatím neplánuje spustit českou verzi svého e-shopu, velkosklad poblíž Kněževsi u ruzyňského Letiště Václava Havla bude sloužit pouze pro zboží vrácené zákazníky německého Amazonu. Prostory o rozloze 25 tisíc čtverečných metrů pronajme firma Panattoni Europe, která spravuje Airport Logistic Park.

Inzeráty na volné pozice v zejména technologických a logistických profesích už Amazon zveřejnil na svém kariérním portálu. Nábor také podle zjištění serveru Lidovky.cz zahájila personální agentura Randstad, která pro provozovatele skladu Menlo Logistics hledá pracovníky v logistice. V inzerátech firma nabízí „velmi atraktivní finanční ohodnocení“ či „zázemí stabilní mezinárodní společnosti“.

Amazon v Evropě – práce i stávky

Balík od Amazonu.

Ve Francii a Německu zaměstnává Amazon celkem více než 10 tisíc lidí plus další brigádníky před Vánocemi. Z východní Evropy působí Amazon na Slovensku, kde firma provozuje podporu prodeje a v Rumunsku, kde se nachází vývojové centrum.

V Německu se Amazon potýkal s obviněním ze zneužívání státních dotací na zvýšení zaměstnanosti, čelil kritice kvůli zacházení se sezónními pracovníky ze Španělska a Polska a zažil také několik stávek požadujících vyšší mzdy.

mevMartin Nevyhoštěný

ROZHOVOR: Dceřino onemocnění nám více dalo, než vzalo
ROZHOVOR: Dceřino onemocnění nám více dalo, než vzalo

V roce 2016 se Elišce Hladové a jejímu partnerovi narodila Beátka. Až do té chvíle netušili, že dcerka nebude v pořádku. Přišla však na svět s Treacher Collinsovým syndromem...