Pátek 3. července 2020svátek má Radomír 22 °C oblačno Předplatné LN
aktualizováno  Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

Amazon v češtině je na obzoru. Firma hledá editora pro lokalizaci obsahu

Balík od Amazonu. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Balík od Amazonu. | foto: Reuters

Praha Společnost Amazon hledá pro lokalizaci své stránky do češtiny editora obsahu. Nabídku pracovní pozice zveřejnila před Vánocemi na svém webu.

„Amazon hledá talentovaného, chytrého, zkušeného a nadšeného editora obsahu, aby společnosti pomohl rozvíjet naše snahy o expanzi v EU. Úspěšný kandidát přispěje k celkové lokalizaci webového obsahu, inovaci a zavedení bezkonkurenční uživatelské zkušenosti v místech, která jsou klíčová pro expanzi v rámci EU,“ stojí v nabídce práce na firemním webu.

„V tomto okamžiku neplánujeme žádné oznámení,“ sdělil serveru Lidovky.cz mluvčí českého Amazonu Karel Taschner.

Zájemce o novou pozici obsahového editora by měl hovořit česky na úrovni rodného jazyka, mít bakalářský nebo magisterský titul, ideálně v oboru překladatelství komunikace či cizích jazyků a být schopný překládat z němčiny nebo anglického jazyka do češtiny. Podmínkou jsou i excelentní verbální i neverbální komunikační schopnosti v angličtině.

Zároveň by měl mít předchozí zkušenosti s obsahovou lokalizací. Na starosti bude mít mimo jiné zajišťování jazykové konzistentnosti uživatelského prostředí a koordinaci překladatelů.

Já, robot v Amazonu

Nejdřív doprava zdarma

Nabídka se na stránkách firmy objevila před Vánocemi - 20. prosince. Už od konce listopadu firma hledá zároveň překladatele z němčiny bez češtiny, inzerát však v tomto případě expanzi v rámci EU nezmiňuje.

Americká společnost, která otevřela jeden z největších skladů v rámci EU v Dobrovízi u Prahy, doposud přesměrovávala české zákazníky na web v německém jazyce. Dlouho se tak spekulovalo, kdy svou nabídku více zpřístupní zákazníkům v Česku.

Prvním náznakem bylo předvánoční zavedení bezplatné dopravy do Česka v případě, že si zákazník objedná na německém webu zboží za více než 39 eur, tedy zhruba tisíc korun. Dosud takto firma získala přibližně 50 tisíc českých klientských účtů.

Amazon otevřel dobrovízské logistické centrum v září 2015, plné kapacity dosáhlo letos v srpnu. Přes vánoční sezónou navíc o třetinu zvýšil počet zaměstnanců a dokonce pro ně otevřel vlastní železniční zastávku.

Otřese českým trhem?

Spuštění lokalizovaného e-shopu silného světového hráče by přitom mohlo zamíchat kartami na českém trhu. Ten je v oblasti elektronické komerce dlouhodobě považován za obsazený především velkými firmami, jako je Alza, nebo Mall, navíc své e-shopy spustili i velcí prodejci elektroniky, jako je Datart.

Český internet má s 30 tisíci e-shopy jeden z nejvyšších podílů na hlavu na světě. Je tak otázkou, jestli by vstup globálního obra dopadl více na hlavní konkurenty, nebo právě na malé prodejce různého zboží, kteří by se mohli přesunout na internetové tržiště Amazonu, kde lze nabízet vlastní zboží.

Dosud se mělo za to, že překážkou je především lokalizace, tedy překlad popisu zboží a převedení obchodních podmínek do souladu s českým právním řádem.

,
Petr Vnouček

Autor

Petr VnoučekPetr.Vnoucek@lidovky.czČlánky

Na podzim může přijít katastrofa, varuje bývalý viceguvernér centrální banky

Pro Čechy je nebe nízko, píše ve své knize Mojmír Hampl. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Patří mezi nejtalentovanější a nejznámější ekonomy v Česku. V pouhých 32 letech se stal viceguvernérem České národní...

Velké srovnání cen zubařských zákroků. V regionech se liší i o tisíce

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Stomatologie je už léta oborem, v němž pacienti musí hodně platit. Pomalu se to ale mění. Akutní péče je díky větší...

Radit lidem, aby během pandemie seděli doma, byla chyba, říká Pavel Pafko

Přední chirurg a brzy osmdesátník Pavel Pafko má za sebou tři etapy... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Zdůrazňuje, že není žádný king, ani se nepovažuje za mimořádně talentovaného. Pavel Pafko prý jen pracoval víc než...

SOUTĚŽ: Vyhrajte hodnotné vouchery na spodní prádlo z Trenýrkárny
SOUTĚŽ: Vyhrajte hodnotné vouchery na spodní prádlo z Trenýrkárny

Vybavte se na léto sexy prádlem nebo pohodlnými trenýrkami díky voucheru do e-shopu Trenýrkárna.cz.