Diskuse k článku: Američané se postavili proti pomoci Řecku

Diskuse uzavřena, nelze přidávat příspěvky

  • Příspěvků: 4
  • Poslední: 15.10.2011 17:37
  • Řadit dle: vláken
  • času vložení
P. Fiala 15.10.2011 17:37

G20 a mediální bláboly

!!Na jednání G20 podle očekávání zazněl návrh rozvojových zemí souhrnně označovaných zkratkou BRICS, tedy Brazílie, Ruska, Indie, Číny a Jihoafrické republiky."""

Bláboly (a nepřesné překlady) v médiích mne utvrzují, že jejich autoři nerozumí, nechápou podstaty ekonomických procesů konaných lidmi. Blábolí stále v abstraktních pojmech, které se hodí ke sdělení na teoritické úrovni mezi profesory ekonomie či filosofie. Jejich bláboly nic nevysvětlí ani nedají návody. Neříkají nic o praktickém životě 99,99 % obyčejných lidí ve všech kulturách žijících a starajících se o každodenní "chléb vezdejší". Tito obyčejní lidé mají praktická vnímání i řešení a těm je sděleno následující:  Podívejte se na Wikipedii k tématu "G20". A jak se na ty informace budete dívat, povšimněte si tvorby GDP od těch 99,99% obyčejných občanů v jednotlivých uskupeních.

Ano, ano, ano! Již několik roků vytváříme, my lidé v EU, nejvyšší GDP ze všech. Předstihli jsme USA, jsme lídry a jsme méně militantní nežli USA a Rusko. Jsme vzorem pro ostatní lidi z jiných kultur, třeba pro ty z Afriky, kteří se soustředili v r.2002 do Africké Unie, která čítá 54 států, 1miliardu lidí, obrovská přírodní bohatství (krome Jihoafrické republiky). V grafu GDP za poslední roky je to ještě "jasnější":

http://photovoltaicfotovoltaik.files.wordpress.com/2011/02/gdp-2010-pngztif.png

T. Pansky 15.10.2011 15:01

Ctete velmi pozorne !!! ... Dalsi summit?

Clovek uz vubec nestiha sledovat, kdo s kym summitoval. Vysledky? Jeden vyzyva druheho, aby to urovnal a svet se nedostal do recese. Svet do recese ??? Rozvojove zeme (jak byly ve clanku oznaceny Cina, Indie, Brazilie, ...) maji velmi solidni ekonomicky rust !!! Protoze ekonomiky USA-EU kulhaji, o to vice vyrabi ostani. Ci jinak receno, USA-EU kulhaji, protoze vyroba se stehuje jinam. Evropa je socialisticka a diky socialistickym zasahum v USA (mluvim predevsim o Demokratech), Amerika kulka take. ... Jeste jeden velmi podstatny moment: jeste v kapitalismu dvacateho stoleti to funguje tak, ze slabsi nevykoni jedince musi zbankrotovat a uvolnit prostor pro ty lepsi. Co tu vznika dnes, je snaha o socialistickou svetovou nadvladu pomoci bank - ty uz nekrachuji, protoze jsou nevykone; je snaha je zachranovat v ramci stabilizace. Nejlepsi prace dnes? Banker !!! Privedete banku ke krachu a on uz to nekdo zaplati (danovi poplatnici). top0625top@live.com

L. Orlita 15.10.2011 15:14

Re: Ctete velmi pozorne !!! ... Dalsi summit?

jenže životní úroveň a sociální zabezpečení v těch  zemích, jako Indie, Čína apod. je velmi nízká, tam je pak z čeho růst. Stačilo by západ odříznout od nekvalitního východního zboží a ty východní země se zhroutí.

R. Tichý 15.10.2011 16:40

Re: Ctete velmi pozorne !!! ... Dalsi summit?

Nesmysl. Zhrouti se evropane, protoze jejich tlak na cenu a dostupnost zbozi pro vsechny uz davno zlikvidoval evrospkevyrobni kapacity. Evropsky socialismus usilovne likviduje nasi konkurenceschopnost.