22. února 2012 7:43 Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

Anheuser-Busch InBev zvažuje koupi Staropramenu

Budweiser | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Budweiser | foto: Reprofoto

NEW YORK Největší světový výrobce piva Anheuser-Busch InBev i další pivovary zvažují koupi firmy StarBev, do které patří Pivovary Staropramen. Oznámila to agentura Reuters s odvoláním na zdroje obeznámené se situací.

Vlastníkem skupiny StarBev je v současnosti firma CVC Capital Partners, která pivovary koupila v prosinci 2009 právě od pivovarského gigantu AB InBev. Podle jednoho ze zdrojů citovaných Reuters se CVC Capital Partners chystá prodávat. Společnost se k tomu zatím oficiálně nevyjádřila.

ČTĚTE TAKÉ:

Prodejní cena by se podle internetových stránek deníku The Wall Street Journal mohla pohybovat okolo tří miliard dolarů (56 miliard korun). Vedle AB InBev by mezi další zájemce mohly patřit také firmy SABMiller, Carlsberg, Heineken, Molson Coors Brewing nebo Asahi.

Pivovary Staropramen jsou za Plzeňským Prazdrojem dlouhodobě dvojkou na českém pivním trhu, na němž mají zhruba 15procentní podíl

ČTK, Lidovky.cz

Vlhčenec ubrouskový: Krkonoše bojují s odpadky vtipnou kampaní
Vlhčenec ubrouskový: Krkonoše bojují s odpadky vtipnou kampaní

Krkonošský národní park (KRNAP) v loňském roce navštívilo téměř 3,8 milionu lidí. Negativním dopadem masové turistiky je velké množství odpadků, které po sobě lidé v přírodě zanechávají. Dobrovolníci jich každoročně sesbírají skoro 3 tuny.

Najdete na Lidovky.cz