27. července 2009 17:03 Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

Antimonopolní úřad posvětil vznik realitního gigantu ECM a PPF

Developer (ilustrační foto) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Developer (ilustrační foto) | foto: AFP

PRAHA PPF Group N.V. se sídlem v Nizozemsku a pět realitních firem ze skupiny ECM GROUP se může spojit do nového realitního fondu. Fúzi povolil Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS).

"Aktivity spojujících se soutěžitelů se překrývají zejména v oblasti pronájmu nebytových prostor. Vzhledem k nízkým tržním podílům nevzbuzuje fúze obavy z narušení hospodářské soutěže," uvedl mluvčí úřadu Filip Vrána.

Mediální zástupce ECM Group Milan Vodička již dříve řekl, že úřad posuzoval vložení aktiv PPF Group a společností City Tower, ECM City Empiria, ECM Offices Libeň, Varenská Office Center a Tabula Maior do specializovaného realitního fondu FCP se sídlem v Lucembursku. Pět dotyčných firem patří v rámci skupiny pod ECM Real Estate Investment.

PPF ECM Holding má podle aktérů transakce předpoklady stát se lídrem na realitním trhu střední a východní Evropy. PPF Group bude v novém holdingu disponovat 75 procenty a Janků 25 procenty hlasovacích práv.

Vznik holdingu se prý nikterak nedotkne společnosti ECM Real Estate Investments a nebude mít ani vliv na veřejnou obchodovatelnost akcií této společnosti kotovaných na pražské burze. ECM Group jako většinový akcionář společnosti neplánuje jejich stažení z tohoto trhu.

Lidovky.cz, ČTK

Najdete na Lidovky.cz