20. října 2010 8:21 Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

Appian se stahuje ze strojírenství, investovat bude do solární energie

Fotovoltaická elektrárna Vepřek u obce Vepřek na Mělnicku, která je těsně před... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Fotovoltaická elektrárna Vepřek u obce Vepřek na Mělnicku, která je těsně před... | foto:  František Vlček, Lidové noviny

PLZEŇ/PRAHA Skupina Škoda Investment, za kterou stojí tajemný Appian se sídlem ve Švýcarsku a neznámými vlastníky, si našla náhradní obor činnosti. S oborů energetického a dopravního strojírenství, reprezentovaného plzeňskými podniky Škoda Power a Škoda Transportation, se stahuje. Náhradu si našla v podobě investování do solární energie.

V těchto dnech zahajuje činnost jeden z největších solárních parků v Česku, který vyrostl v areálu bývalých uhelných dolů v Tuchlovicích na Kladensku. Jeho vlastníkem je právě Škoda Investment. Projekt připravený k realizaci odkoupila v dubnu od původního vlastníka, skupiny AFPM, za 65 milionů korun.

Škoda Investment zvažovala i další nabízené solární projekty. "Další projekty, o kterých skupina uvažovala, se realizovat nebudou. Nedošlo zde k dohodě s prodávajícími firmami," uvedl mediální zástupce Miroslav Novák.

Tuchlovická elektrárna je druhou investicí Škody Investment do solární energie. Od letošního jara postupně nainstalovala solární panely o výkonu 1,9 megawattu v průmyslovém areálu, kde sídlí nástupci bývalé Škody Plzeň.

Podrobnosti si přečtěte ve středečním vydání deníku

Najdete na Lidovky.cz