2. března 2011 7:19 Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

Apple dnes představí nový přístroj. Lidové noviny budou u toho

Steve Jobs s revolučním tabletem firmy Apple | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Steve Jobs s revolučním tabletem firmy Apple | foto: Reuters

LONDÝN O čem se bude tento rok mluvit? Odpověď se technologičtí nadšenci dozví během dnešního večera. Americká společnost Apple, která několik posledních let udává trendy, hodlá od 19:00 představit svůj nový produkt. Lidové noviny budou u toho.

Na začátku roku 2007 Apple skrze svého šéfa Steva Jobse představil chytrý telefon iPhone, který následně změnil mobilní komunikaci a způsob užívání telefonů. V minulém roce Steve Jobs skromně poznamenal na konferenci k dalšímu přístroji: "Říkáme mu iPad" a způsobil tak šílenství, které způsobilo, že většina technologických firem začala vyrábět tablety.

Letošní konference je zdá se nejtajemnější. Bude probíhat na dvou místech současně. Ve Spojených státech a v Británii. Nespekuluje se jenom o tom, jaký přístroj by měl být představený, ale i kdo ho představí.

Steve Jobs na snímku ze 17. lednaIkonický šéf společnosti je totiž těžce nemocný a už několik týdnů ho zastupuje Tim Cook, který má v Applu na starosti každodenní chod firmy. Mluví se o tom, že Steve Jobs bude pouze v hledišti a možná na konferenci, která má trvat dvě hodiny, vystoupí jako host. Šeptá se i o tom, že se na konferenci představí nový šéf společnosti. Samozřejmě je možné, že celou show povede Jobs, jak byl svět několik posledních let zvyklý.

Nový iPad nebo levný iPhone?
Podle pozvánky, kterou společnost Apple rozesílala, se usuzuje, že nejpravděpodobněji bude představen nástupce tabletu iPad, nazvaný prostě iPad 2. Napovídá tomu datum události, i poodhalený přístroj na fotografii, která je přiložena k pozvánce. Představit by se měla i technologie cloud computing - tak, jak si ji představuje Apple. Technologie umožňuje nahrávat data na vzdálené disky. Zatímco společnosti jako Microsoft nebo IBM tuto technologii pojaly jako možnost jak šířit své programy, spekuluje se, že Apple touto cestou chce prodávat hudbu a videa.

Další možností o které se mluví je menší verze iPhonu, která by měla být levnější a proto také dostupnější. I tento telefon by měl fungovat výhradně za pomocí technologie cloud computing a podle spekulací chce společnost nejvíce ušetřit právě na vnitřní paměti telefonu, která jinak představuje zhruba třetinu veškerých výdajů za výrobu.

ČTĚTE TAKÉ:

Spekulace uzavírá poslední možný přístroj iPhone 5. Ten by měl dokázat nahrávat videa v HD kvalitě, mluví se i o dvojjádrovém procesoru, který by měl zvládat zpracovat velký příval dat v krátkém čase.

Letní pohledy ke stažení: Vytiskněte, vymalujte a pošlete
Letní pohledy ke stažení: Vytiskněte, vymalujte a pošlete

Chcete někomu udělat radost pohledem, který domalujete a vybarvíte s dětmi? Připravili jsme celou sérii, kterou si zdarma stáhnete. Využít ji mohou i účastníci našeho Letního kolotoče.