5. června 2013 1:08 Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

Apple dostal v USA přes prsty. Nesmí tam prodávat starší modely

Vlevo Apple iPad, vpravo Samsung Galaxy Tab | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Vlevo Apple iPad, vpravo Samsung Galaxy Tab | foto: Reuters

WASHINGTON Americká Komise pro mezinárodní obchod (ITC) zakázala v úterý firmě Apple prodej některých jejích produktů ze známých řad iPod, iPhone a iPad na území USA. Při jejich výrobě totiž dle ITC porušila patenty vlastněné konkurenční jihokorejskou firmou Samsung Electronics. ITC o tom informovala na své internetové stránce.

Zákaz dovozu do USA se týká modelů iPhone 4, iPhone 3GS, iPad 3G a iPad 2 3G vyrobených pro amerického telekomunikačního operátora AT&T. Opatření musí do 60 dnů stvrdit podpisem americký prezident Barack Obama. Pokud do té doby na něj neuvalí veto, začne podle agentury Reuters platit.

Tyto přístroje jsou podle agentury AP sestavovány v Číně a patří k nejstarším, jež jsou stále ještě ve výrobě. Výroba iPhonu 4 začala v roce 2010.

Jde o patent na bezdrátovou technologii 3G, tedy třetí generace mobilních telefonů schopných přenášet telefonní hovory i data, včetně e-mailů a textových zpráv. To je nezbytné k udržení interoperability daných zařízení, tedy k zajištění schopnosti různých systémů vzájemně spolupracovat, poskytovat si služby a dosahovat vzájemné součinnosti.

ČTK

SOUTĚŽ: Vyhrajte sirup pro děti, který zatočí s bacily
SOUTĚŽ: Vyhrajte sirup pro děti, který zatočí s bacily

Pojďte s námi otestovat dětské sirupy od NutriFood a ochraňte tak své děti před náporem nemocí a proměnlivého podzimního počasí. Stačí se přihlásit v komentářích.