Čtvrtek 3. prosince 2020svátek má Svatoslav 0 °C sněžení Předplatné LN
Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

Apple nabízí volání "zdarma". Čeští operátoři strach nemají

Volání mobilním telefonem - ilustrační foto | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Volání mobilním telefonem - ilustrační foto | foto: Shutterstock

Apple přišel s další novinkou. Vypustil do světa nový operační systém iOS 7. Majitelé iPhonů a všech novějších zařízení od Applu si teď mohou, mimo jiné, volat mezi sebou "zdarma". Služba Face Time Audio přenáší hlas přes internet. O žádnou revoluci ve volání se však nejedná. Ani čeští operátoři se o své zisky nebojí.

Již delší dobu totiž existují i jiné způsoby, jak se dovolat z mobilního telefonu "zdarma". S pomocí internetu funguje také například Skype. Ten už dnes není jen počítačovým programem, ale funguje i na mobilu či pevné lince. Ovšem za předpokladu, že má zákazník předplacený datový tarif či Internetové připojení.

Nový iPhone 5

Apple uvedl na trh nový iPhone 5S i levnější model 5C. První z přístrojů je vybaven snímačem otisku prstů a zvyšuje například bezpečnost při využívání nákupních a bankovních aplikací. Bude k dostání od 199 dolarů (asi 3900 Kč)

Levnější model 5C s plastovým krytem bude dostupný v pěti barvách a v USA bude stát se smlouvou na dva roky minimálně 99 dolarů.

Čeští operátoři spoléhají na své nabídky neomezeného volání a nemají proto strach, že by jim tato novinka ohrozila zisky. „Všechny naše současné tarify obsahují neomezené volání a SMS buď do všech sítí, nebo alespoň v síti Vodafone. Zákazníci mají také alternativu k volání přes datové sítě a instant messaging,“ uvádí zástupkyně tiskové mluvčí Vodafone Adéla Konopková.

Ani O2 si s novinkou Applu nedělá příliš hlavu. "Služba Face Time Audio je jistě zajímavou inovací, ale u naší společnosti se od dubna zákazníci ve volání omezovat také nemusí. Tarify Free jim nabízejí neomezené volání v rámci naší sítě, ve vyšších tarifech mají všechny výdaje za hovory již zahrnuty v ceně paušálu," vysvětluje Ctibor Jappel z Telefoniky O2.

Neschopní ať zkrachují a pražská smetánka čte knihy, vzkazuje prezident

Prezident Miloš Zeman při rozhovoru pro MF DNES (Lány, 8. října 2020) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Česká republika se potýká s rekordními nárůsty potvrzených případů koronaviru, vláda zavádí mimořádná opatření a...

Umírají lidé, kteří mohli žít, říká lékař a spoluautor výzvy Jiří Sagan

Jiří Sagan, vedoucí lékař JIP z Kliniky infekčního lékařství FN Ostrava | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Jedním ze tří autorů výzvy k ­lidem, aby dodržovali hygienická opatření, a zároveň žádající některé lékaře, ať je...

Svou sportovní kariéru považuji za ztrátu času, hodnotí minulost Hlaváčová

Yvetta Hlaváčová Tulip | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Držitelka světového rekordu v přeplavání kanálu La Manche pokořila řadu dalších met a získala spoustu významných...