Sobota 28. března 2020svátek má Soňa 15 °C skoro jasno Předplatné LN
aktualizováno  Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

Apple představil nejnovější iPhone. Zeštíhlel a má 100 nových funkcí

Steve Jobs představil nový iPhone firmy Apple | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Steve Jobs představil nový iPhone firmy Apple | foto: ČTK

SAN FRANCISCO Generální ředitel firmy Apple Steve Jobs představil nejnovější verzi oblíbeného mobilního telefonu iPhone. Nový iPhone 4 bude mimo jiné tenčí, bude mít obrazovku s vyšším rozlišením a fotoaparát s možností snímání i zepředu vhodný pro videokonference. Celkem má mít více než 100 nových funkcí. Na trhu se má objevit 24. června.

Jobs na výroční konferenci softwarových vývojářů v San Francisku
označil nový přístroj za "největší skok od uvedení původního iPhonu". Nový model bude tenčí než deset milimetrů, nyní má zhruba 12 milimetrů. Baterie by rovněž měla mít delší životnost. Cena se bude pohybovat od 199 USD do 299 USD (zhruba 4340 až 6500 Kč) v závislosti na kapacitě.  Většinu funkcí, které bude mít, ale analytici očekávali.

Nový iPhone

IPhone se od svého uvedení na trh v roce 2007 těší velké oblibě. Apple se díky němu zařadil mezi přední světové výrobce mobilních telefonů a nastavil konkurenci na trhu s chytrými telefony. Podíl firmy na trhu celosvětově roste, avšak na trhu roste i konkurence. Mezi konkurenty patří mimo jiné Research in Motion, Motorola a HTC. IPhone však stále zůstává zlatým standardem na trhu chytrých telefonů a uvedení nových produktů Applu patří mezi nejvíce sledované události v technologickém sektoru.

Problémy s připojením
Jobs se na konferenci dostal do problémů, když chtěl ukázat, jak nejnovější iPhone zobrazuje internetové stránky. Způsobilo to zřejmě velké množství přístrojů připojených na bezdrátovou síť v místnosti. Jobs se třikrát v rámci své prezentace pokusil o srovnání rozlišení obrazovky iPhonu 4 a jeho předchůdce, ale kvůli přetížení mobilní sítě se mu to nezdařilo. Požádal proto účastníky prezentace, aby vypnuli své připojení k bezdrátové síty a odložili své počítače.

Technologické závady na technologických konferencí bývají obvyklé, ale nestává se tak u událostí Applu, které bývají pečlivě připravené a
zorganizované. Minulý měsíc měl podobné problémy Google při prezentaci své internetové televizní technologie a musel rovněž účastníky požádat o odpojení od bezdrátové sítě.

Akcie Applu od počátku letošního roku posílily o více než 20 procent. Apple tak nedávno v tržní kapitalizaci překonal firmu Microsoft a stal se nejhodnotnější technologickou firmou na světě, napsaly agentury AP a Reuters.

Premium

Koronavirus ještě může překvapit, říká přední světový biolog Karel Raška

Lékař Karel F. Raška převzal 26. května 2009 v Praze Cenu Společnosti pro vědu... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Koronavirus SARS-CoV-2, který způsobuje nemoc označovanou Covid-19, nelze nijak podceňovat, říká český vědec Karel...

Premium

Utíkají z bytů a stěhují se na chaty. Bydlet tam lidé oficiálně nemohou

Pro rekreaci, či bydlení? Některé z chat v zahrádkářských a rekreačních... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Kdysi výhradně rekreační objekty slouží v hlavním městě v nemálo případech k trvalému bydlení. Pražany do chat vyhánějí...

Premium

Imunitou proti koronaviru. Hýčkejte si horečku a jezte více cibule, radí lékař

Lékař Luboš Pantůček- | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Můžeme se rozhodnout, zda situaci kolem nákazy smrtícím koronavirem budeme vnímat jako tragédii, či jako příležitost...

Otestováno: Jak vašim nejmenším chutnalo organické mléko a kaše Kendamil?
Otestováno: Jak vašim nejmenším chutnalo organické mléko a kaše Kendamil?

Dvacet testerek mělo možnost vyzkoušet organické kaše a mléka Kendamil. Ty jsou vyrobeny z kvalitního plnotučného mléka a obsahují důležité vitamíny a minerály, které děťátko potřebuje pro správný vývoj a růst. Jak v testu dopadly?

Najdete na Lidovky.cz