2. dubna 2018 21:31 Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

Apple prý hodlá v počítačích Mac nahradit čipy Intelu vlastními

Apple prý hodlá v počítačích Mac nahradit čipy Intelu vlastními. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Apple prý hodlá v počítačích Mac nahradit čipy Intelu vlastními. | foto: ČTK

CUPERTINO/USA Americká technologická společnost Apple plánuje ve svých počítačích Mac již od roku 2020 používat vlastní čipy, a nahradit tak procesory firmy Intel. Informovala o tom agentura Bloomberg s odvoláním na zdroje obeznámené se situací. Cena akcií Intelu po této zprávě vykazovala pokles o téměř devět procent.

Projekt označovaný jako Kalamata se podle zdrojů stále nachází v počáteční vývojové fázi, je však součástí širší strategie, která má zajistit hladší spolupráci mezi všemi zařízeními firmy Apple, včetně počítačů Mac, telefonů iPhone a tabletů iPad.

Přechod počítačů Mac na vlastní čipy by byl ranou pro společnost Intel, na jejíchž tržbách se nyní Apple podle agentury Bloomberg podílí zhruba pěti procenty.

Apple používá v počítačích Mac čipy firmy Intel již déle než deset let, zatímco do mobilních zařízení iPhone a iPad instaluje procesory z vlastního vývoje, upozorňuje agentura DPA.

Mac

Mac

ČTK

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!