8. dubna 2009 15:30 Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

Apple prý krade patenty Tchajwancům

Elan hodlá požadovat, aby se zastavil prodej veškeré techniky od Apple s patenty, které vyvinul. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Elan hodlá požadovat, aby se zastavil prodej veškeré techniky od Apple s patenty, které vyvinul. | foto: Lidové noviny

TCHAJ-PEJ Tchajwanská firma Elan Microelectronics, která vyvíjí čipy, se ve Spojených státech soudí o patenty s americkou společností Apple. Elan dnes uvedl, že Apple zneužila dvou z jeho patentů na technologii pro dotykové obrazovky, a to v zařízeních MacBook, iPhone a iPod Touch.

Elan uvádí, že má práva na technologii, která v produktech od Apple umožňuje určit pozici prstu na dotykové obrazovce či dotykové ploše. Podnik dodává, že podobný spor vyhrál se společností Synaptics. Elan hodlá požadovat, aby se zastavil prodej veškeré techniky od Apple s patenty, které vyvinul.

Dotykové displeje se staly běžnou součástí mobilních telefonů poté, co je zpopularizoval telefon iPhone od Apple. Mnozí další výrobci mobilů včetně Research in Motion se pak vydali touto cestou a představili své vlastní výrobní řady, napsala agentura Reuters.

ČTK