6. března 2011 11:32 Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

Apple prý vyvine iPhone pro systém největšího operátora v Číně

Apple iPhone | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Apple iPhone | foto: AppleReprofoto

PEKING Americká firma Apple má zájem vyvinout mobil iPhone pro technologii čtvrté generace TD čínského operátora China Mobile. Ten uvedl, že mu vývoj takového přístroje slíbil generální ředitel Apple Steve Jobs. Z Apple se k tomu ale nikdo nevyjádřil.

China Mobile má nejvyšší počet uživatelů mezi mobilními operátory na světě. Operátor nyní testuje síť čtvrté generace, která pracuje s čínským technologickým standardem TD. Podnik se proto obrací na výrobce chytrých mobilů, aby pro něj vyvinuli telefony pracující v tomto systému.

China Mobile roky jednala s Apple, aby pro ni vyvinul iPhone, který by fungoval v čínském standardu 3G TD-SCDMA. Jediným operátorem, kdo v Číně prodává iPhony, je ale zatím jen China Unicom, protože používá globální technologický standard.

Exkluzivní smlouva na iPhone prostřednictvím China Unicom ale omezuje prodej těchto telefonů na čínském trhu. Operátor má menší uživatelskou základnu a přenos telefonního čísla mezi operátory země neumožňuje, napsala agentura Reuters.

ČTK

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!