9. ledna 2013 10:11 Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

Apple vyvíjí iPhone pro chudé. Ubere na kvalitě a hlavně na ceně

Apple připravuje „levnější iPhone“, píše Wall Street Journal | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Apple připravuje „levnější iPhone“, píše Wall Street Journal | foto: wsj.com

SAN FRANCISCO Americký technologický gigant Apple pracuje na levnější verzi svého populárního chytrého telefonu iPhone. Na trh by mohl být uveden již v příštím roce.

Podle deníku Wall Street Journal by se nové zařízení by mělo podobat současným iPhonům, ale mělo by využívat levnější materiály.

Telefony iPhone vstoupily na trh v roce 2007. V současnosti čelí ostré konkurenci telefonů používajících operační systém Android firmy Google.

Apple nyní na trhu s chytrými mobilními telefony soupeří zejména s jihokorejskou společností Samsung Electronics. Apple a Samsung vedou rovněž řadu právních sporů ohledně patentů souvisejících s chytrými telefony a počítačovými tablety.

Lidovky.cz, ČTK

SOUTĚŽ: Vyhrajte sirup pro děti, který zatočí s bacily
SOUTĚŽ: Vyhrajte sirup pro děti, který zatočí s bacily

Pojďte s námi otestovat dětské sirupy od NutriFood a ochraňte tak své děti před náporem nemocí a proměnlivého podzimního počasí. Stačí se přihlásit v komentářích.