4. června 2015 20:40, aktualizováno  21:07 Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

Chytré hodinky Apple Watch míří do obchodů. V Česku je ale neseženete

Dlouho očekávané chytré hodinky od Applu jdou konečně do prodeje. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Dlouho očekávané chytré hodinky od Applu jdou konečně do prodeje. | foto: Reuters

NEW YORK Americký výrobce elektroniky Apple začne tento měsíc prodávat některé modely chytrých hodinek Apple Watch ve svých obchodech. Novinka Applu dorazí kromě toho do dalších sedmi zemí, Česko mezi nimi ale není. Vyplývá to ze čtvrtečního oznámení firmy.

Hodinky Apple Watch, které jsou novým produktem Applu, si od dubna mohou objednávat zákazníci v devíti vybraných zemích, mimo jiné ve Francii, Británii či Japonsku. Od 26. června budou hodinky dostupné v Itálii, Jižní Koreji, Mexiku, Singapuru, Španělsku, Švýcarsku a na Tchaj-wanu.

Převyšuje poptávka nabídku?

Firma také oznámila, že zákazníci si za dva týdny budou moci koupit některého modely i v obchodech Applu a u některých autorizovaných prodejců. Dosud to šlo pouze na internetu. Apple tvrdí, že poptávka po jeho hodinkách převyšuje nabídku. Čísla o jejich prodeji ale zatím neposkytl.

„Reakce na Apple Watch v každém ohledu překonala naše očekávání,“ řekl podle agentury Reuters představitel Applu Jeff Williams. Firma prý dělá pokrok i v čekací době. Někteří zájemci o hodinky museli na objednaný produkt čekat podle médií i týdny. Nyní Apple tvrdí, že téměř všechny hodinky - s výjimkou jednoho modelu - objednané během května zákazníkům pošle do dvou týdnů.

Své vlastní chytré hodinky již uvedly na trh jihokorejské společnosti Samsung Electronics a LG Electronics. Jako první z velkých firem s nimi už v roce 2012 přišla japonská společnost Sony.

ČTK

ROZHOVOR: Dceřino onemocnění nám více dalo, než vzalo
ROZHOVOR: Dceřino onemocnění nám více dalo, než vzalo

V roce 2016 se Elišce Hladové a jejímu partnerovi narodila Beátka. Až do té chvíle netušili, že dcerka nebude v pořádku. Přišla však na svět s Treacher Collinsovým syndromem...