24. února 2016 13:55 Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

Arabský kupec zboří bývalé sídlo Scotland Yardu v centru Londýna

Budova bývalého ústředí metropolitní policie New Scotland Yard. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Budova bývalého ústředí metropolitní policie New Scotland Yard. | foto: ČTK

LONDÝN Arabský kupec pozemku New Scotland Yard v centru Londýna získal souhlas tamních úřadů s demolicí bývalého ústředí metropolitní policie, který se v místě nachází. Kladné stanovisko dostal i k projektu výstavby šesti výškových budov s celkem 268 byty, které tam místo Scotland Yardu vyrostou.

Ve středu to oznámila developerská firma Abu Dhabi Financial Group, která lukrativní pozemek v londýnské čtvrti Westminster mezi parlamentem a Buckinghamským palácem koupila v roce 2014 za 270 milionů liber (v přepočtu 9,2 miliardy korun).

Developer může na New Scotland Yardu postavit budovy se čtrnácti až 20 podlažími, rozhodla podle agentury Bloomberg v úterý městská rada. Projekt se bude jmenovat Ten Broadway a hotový má být do roku 2021.

Ústředí metropolitní policie se stěhuje do menší budovy na nábřeží Victoria Embankment. Policie tím chce ušetřit peníze.

Developeři v Londýně se nyní podle Bloombergu zaměřují na nákupy kancelářských budov, které lze přestavět na obytné domy. Hodnoty obytných nemovitostí v centrálním Londýně od konce minulého desetiletí až do roku 2014 prudce rostly.

Budova bývalého ústředí metropolitní policie New Scotland Yard
Budova bývalého ústředí metropolitní policie New Scotland Yard.
ČTK

KRUTÁ REALITA: První měsíce po porodu byly peklo
KRUTÁ REALITA: První měsíce po porodu byly peklo

Měli jste možnost si přečíst o mém porodu a o pobytu v porodnici na šestinedělí. Nyní bych chtěla rozvést poslední a nejtěžší část mého příběhu. První půlrok mého mateřství.