10. září 2014 21:39 Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

Armáda prodává nepotřebné nemovitosti, můžete si koupit i bunkr

Bunkr - ilustrační foto. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Bunkr - ilustrační foto. | foto: Lidové noviny

PRAHA  Armáda opět nabízí k prodeji své nepotřebné nemovitosti, případní zájemci si mohou vybrat z několika pozemků a bunkrů, k mání jsou ale i někdejší vojenské objekty, střelnice, cvičiště a bývalé hraniční opevnění v Opavě. Armáda by za všech 35 nemovitostí chtěla získat minimálně 131 milionů korun. Nejdražšími položkami je areál bývalého vojenského skladu v Praze - Horních Počernicích a někdejší vojenská ubytovna v Litoměřicích.

Většina nabízených nemovitostí je ale z předchozích výběrových řízeních, kdy byla armáda při jejich prodeji neúspěšná. "Přesto na realitní trh uvádíme také devět nových nemovitostí. Navíc dva z dříve nabízených objektů prošly od posledního prodeje úpravami," uvedl k aktuální nabídce ředitel resortní Agentury pro nakládání s nepotřebným majetkem Luboš Hajduk.

Nejvyšší částku požaduje armáda za bývalé sklady pohonných hmot v Horních Počernicích, na které by si případný zájemce musel připravit přes 30 milionů korun. Za téměř 30 milionů korun lze získat někdejší litoměřickou ubytovnu a přilehlé pozemky. Ve stejném městě armáda prodává i provozní a skladový areál, a to za minimálně 17,6 milionu korun.

Rozsáhlé pozemky

Bývalé armádní pozemky jsou nyní na prodej v lokalitě Čtyři dvory nedaleko českobudějovické hokejové haly, v Jindřichově Hradci, Lomnici nad Lužnicí, Žatci, Moravské Třebové, Květné na Orlickoústecku, Sedlnici a Bartošovicích na Novojičínsku, Petřvaldu, Dolním Újezdu u Lipníka nad Bečvou nebo v Bechyni.

Jde tak už o šesté letošní výběrové řízení na prodej nepotřebných armádních nemovitostí. Další vyhlásí ministerstvo počátkem října, kdy za sníženou cenu nabídne majetek, který se mu nepovedlo prodat v předchozích výběrových řízeních.

Lidovky.cz, ČTK