18. července 2011 15:47 Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

Asko Nábytek převzala německá skupina Porta

Asko nábytek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Asko nábytek |

PRAHA Řetězec Asko Nábytek koupila německá skupina Porta Möbel. Vyplývá to z informací Lidových novin. Převzetí potvrdil mluvčí vedení Porty Kurt Jox.

Jednatel společnosti Asko v Česku Ali Direm Gedikoglu se k prodeji nechtěl vyjadřovat. "Je to věc Porty. Já se k tomu vyjadřovat nebudu," odvětil na dotaz LN.

Nyní se podle jednoho z obchodních partnerů Aska zvažuje, zda obchody v tuzemsku budou dál fungovat pod dosavadním názvem, nebo jestli přejdou pod některou ze značek Porty.

Podle informací LN mělo Asko delší dobu problémy s placením za dodávky. Údajně Asko neplatilo ani elektřinu a ČEZ jeden z obchodů odpojil. Mluvčí ČEZu se nechtěla k případu vyjádřit.

Asko Nábytek provozuje v Česku 11 obchodů a také eshop. Podle údajů výzkumné agentury Incoma GfK se podle velikosti tržeb dělí s řetězcem Kika o druhé a třetí místo. Loňské i předloňské tržby Aska se podle odhadu Incomy pohybují okolo 2,2 miliardy korun. V čele trhu prodejců nábytku je Ikea, jejíž loňské tržby dosáhly 7,5 miliardy korun.

Skupina Porta Möbel nyní provozuje v Německu přes 110 obchodů s nábytkem pod značkami Porta, Hausmann a SB Möbel Boss.

Více čtěte v úterním vydání Lidových novin

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!