7. ledna 2014 8:13 Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

Aukční firma Clanroy v insolvenci. Na účtu je miliardu v minusu

Dražební firma Clanroy je v insolvenci. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Dražební firma Clanroy je v insolvenci. | foto: Shutterstock

PRAHA Jedna z největších českých dražebních firem Clanroy je v insolvenci. Na účtu u Komerční banky je téměř miliardu korun v minusu, bylo již na ní podáno trestní oznámení. V dnešním vydání to píše deník E15.

Firma dluží desítky milionů třeba Českým drahám (ČD), celkové závazky sám Clanroy vyčíslil na 143 milionů. Firmy prý drahám neplatila už od poloviny roku 2013, takže ČD na Clanroy podaly trestní oznámení.

Clanroy se v žebříčku největších dražebníků za rok 2013 umístil s celkovým výnosem dražeb ve výši 318 milionů korun na třetím místě. Krátce před koncem roku ale firma podala sama na sebe insolvenční návrh kvůli tíživé finanční situaci a jako řešení navrhuje soudu konkurz na svůj majetek. Zástupci Clanroye na dotazy E15 nereagovali.

ČTĚTE TAKÉ

V návrhu jsou jako největší věřitelé uvedeni ČD s pohledávkou přes 54 milionů korun a mirošovická firma České lesy s více než 55 miliony. Podle drah je ale jejich pohledávka ještě o 11 milionů korun vyšší. Clanroy údajně neplatil ČD výnosy z dražeb dlouhodobě. "České dráhy proto podaly u policie na společnost Clanroy trestní oznámení pro zpronevěru," řekl E15 mluvčí drah Radek Joklík. Clanroy má navíc zablokovaný účet u Komerční banky, na kterém je aktuálně záporný zůstatek přes 990 milionů korun.

Lidovky.cz, ČTK

Najdete na Lidovky.cz