20. dubna 2012 17:15, aktualizováno  Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

Firma ovládající Aukro koupila vlastníka Mall.cz

Internetový obchod Mall.cz spustil virtuální drogerii ve stanicích metra. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Internetový obchod Mall.cz spustil virtuální drogerii ve stanicích metra. | foto:  Viktor Chlad, Lidové noviny

PRAHA Na českém internetu probíhá miliardová transakce. Jihoafrický gigant Naspers vlastnící Aukro koupil většinový podíl v nizozemském Netretail Holdingu, kterému patří Mall.cz. Konkurenti Aukro.cz i Mall.cz tak budou spadat pod Naspers.

"Můžeme potvrdit skutečnost, že se společností Naspers byly podepsány transakční dokumenty. V současné době čekáme na vyjádření regulačních úřadů," řekla serveru Lidovky.cz PR manažerka Mall.cz Michala Gregorová.

Jihoafrický konglomerát Naspers kupuje 75 až 80 procent firmy Netretail Holding. Celá transakce se podle webu Motejlek.com, který o ní informoval jako první, pohybuje mezi 220 až 230 miliony eur (až 5,7 miliardy korun).

Definitivní částku, která se bude pohybovat v tomto koridoru, je třeba ještě "dočistit" o dluhy, peníze na účtech a o další položky, obvyklé při takovýchto transakcích, napsal server.

Podle něj prodej na této úrovni bude velkým šokem pro všechny velké místní finanční skupiny, jejichž ocenění internetového prodejce se pohybuje kolem miliardy korun.

Netretail Holding

Skupina Netretail Holding provozuje nákupní portál Mall v 5 zemích střední Evropy: v Česku (mall.cz), Polsku (mall.pl), na Slovensku (mall.sk), v Maďarsku (mall.hu) a ve Slovinsku (mimovrste.si).

Většinový podíl v holdingu mají zakladatelé v čele s Ondřejem Frycem, minoritními akcionáři jsou investoři Intel Capital, polský obchodník s cennými papíry MCI a zakladatel portálu Centrum.cz Ondřej Tomek.

Netretail Holding za loňský rok utržil skoro 4 miliardy korun a vrátil se do zisku. Zaměstnává 300 lidí.

Lidovky.cz

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!