Čtvrtek 1. října 2020svátek má Igor 15 °C polojasno Předplatné LN
Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

Jančura dál vládne českým autobusům. Rostou mu tržby i počet linek

Vyberte si. Ať si cestující s dětmi zjistí, co budeme promítat, a podle toho plánují cestu, radí šéf Student Agency Radim Jančura. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Vyberte si. Ať si cestující s dětmi zjistí, co budeme promítat, a podle toho plánují cestu, radí šéf Student Agency Radim Jančura. | foto: Alžběta JungrováLidové noviny

BRNO Autobusy Student Agency loni přepravily 6,7 milionu cestujících, což je o 12 procent více než v roce 2013. Obrat z autobusové dopravy se zvýšil o 15 procent na 1,2 miliardy korun. Společnost Jančurova společnost tak mezi autobusovými dopravci stále vede. Výsledky za celou skupinu zveřejní později.

„Cestující přibývají díky tomu, že udržujeme vysokou kvalitu cestování a služeb. Otevíráme nové linky a posilujeme stávající,“ uvedla ředitelka autobusové dopravy Ivana Kašická.

Počet spojů se loni zvýšil téměř o devět procent. Loni začala společnost jezdit na lince z Prahy přes Jihlavu do Znojma a do Vídně, prodloužila svoji německou linku do Heidelbergu a Štrasburku. 

Až loni se mohly naplno projevit přínosy zavedení linek během roku 2013 z Brna do Českých Budějovic a z Prahy do Mostu a Chomutova. Nejvyužívanější linkou zůstává Praha - Brno. Naopak se Jančurovi nepodařilo získat licenci na linku z Plzně do Klatov.

Kupředu, zpátky ni krok

Pro Student Agency je stále klíčová vnitrostátní přeprava, kterou loni využilo 84 procent cestujících společnosti. Jejich počty rostly rychleji než na mezinárodních linkách, na které připadá zbylých 16 procent pasažérů. Do zahraničí nejvíce lidí využívá spojení do Vídně, Bratislavy, Berlína a Budapešti.

Dopravce vysílá na linky 173 autobusů a vozový park se snaží rychle obnovovat. Český trh už Jančura považuje za téměř naplněný, a tak další rozšíření plánuje především na Slovensku, ovšem pod značkou RegioJet. Pod ní už jezdí několik týdnů autobusy z Bratislavy do Nitry a Banské Bystrice. Tuto linku chce od 9. března posílit. V únoru také začala jezdit linka z Brna do Martina, která zajišťuje návaznost na žlutý vlak do Košic.

,

Pastrňák i Kvitová. Sportovní hvězdy skupují v Praze luxusní nemovitosti

David Pastrňák | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Rezidence na Smíchově, byty v Karlíně nebo na Vinohradech. To je jen malý výčet nemovitostí, které vlastní české...

Doba prsatá. Odhalená ňadra jako důkaz měnícího se světa kolem nás

Na ženská ňadra je možné nahlížet z mnoha úhlů pohledu, biologického,... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Až se teď v létě vydáte k vodě, rozhlédněte se kolem sebe. Jedním z dokladů změn světa kolem nás jsou proměny vzhledu...

Android Auto a CarPlay v každém autě. Poradíme vám, jak na to

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Chcete používat oblíbenou navigační aplikaci na displeji v autě místo telefonu? Přečtěte si, jak to udělat a neutratit...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!