2. března 2010 11:35 Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

Automobilka Toyota se v Ženevě omluvila za problémy s jejími vozy

Toyota se omluvila evropským zákazníkům za problémy s kvalitou jejích vozů. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Toyota se omluvila evropským zákazníkům za problémy s kvalitou jejích vozů. | foto: ČTK

ŽENEVA Největší světová automobilka Toyota Motor se na autosalonu v Ženevě omluvila evropským zákazníkům za problémy s kvalitou svých vozů. Podobné omluvy již japonská automobilka přednesla ve Spojených státech a v Číně.

Toyota na autosalonu představí hybridní automobily Auris HS a Lexus CT 200h. Podle analytiků však firmě nebudou zajímavé nové produkty stačit k tomu, aby získala zákazníky zpátky na svou stranu. Toyota bude muset spotřebitele především přesvědčit, že činí kroky ke zjištění a nápravě jakýchkoliv bezpečnostních problémů.

Toyota již byla nucena kvůli různým závadám svolat přes 8,5 milionu automobilů k opravě, což má negativní dopad na její pověst výrobce kvalitních vozů. Firma má na evropském trhu pouze pětiprocentní podíl.

Generální ředitel evropské divize Tadaši Arašima nicméně uvedl, že problémy s kvalitou nepochybně zasáhnou poptávku po toyotách v Evropě, ačkoli je obtížné odhadnout v jakém rozsahu.

"Lidé se rozhodnou, jestli se k nám vrátí, na základě způsobu, jakým budeme tento problém řešit," uvedl šéf prodeje a marketingu Toyoty v Evropě Didier Leroy. Dodal, že jedním z klíčových bodů je umožnit zákazníkům rychle zjistit, zda jejich vůz patří mezi problémové, a poté co nejrychleji zajistit opravu.

ČTK

Rodičák se zvýší, návrh konečně míří do Sněmovny
Rodičák se zvýší, návrh konečně míří do Sněmovny

Vláda dnes potvrdila, že od 1. ledna 2020 zvýší rodičovský příspěvek z 220 tisíc na 300 tisíc. Na vyšší sociální dávku se mohou těšit novopečení rodiče i ti, kdo příspěvek v současnosti pobírají.