24. července 2014 11:42 Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

Avast koupil předního českého vývojáře mobilních aplikací Inmite

AVAST’s portfolio of security software is in use by nearly 188 million registered users and 145 million active users | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy AVAST’s portfolio of security software is in use by nearly 188 million registered users and 145 million active users | foto: © avast.comČeská pozice

PRAHA Česká antivirová firma Avast koupila předního tuzemského vývojáře mobilních aplikací Inmite. Rozrostla se tak o 40 lidí. Oznámila to v tiskové zprávě. Cenu společnosti nezveřejnily.

Inmite se stane součástí mobilní divize Avastu, kterou vede nedávno jmenovaný Jude McColgan. Firma vytvořila množství aplikací pro významné automobilové výrobce, mobilní operátory i banky z ČR a Slovenska. Mimo jiné vyvinula první prototyp bankovní aplikace pro Google Glass. Od roku 2008 vytvořili vývojáři v Inmite přes 150 aplikací. Tržby firmy loni stouply o třetinu na 35,5 milionu korun.

Hackeři více cílí na chytré telefony a tablety

"S Inmitem získáváme skvěle sehraný tým výborných mobilních vývojářů. Tato akvizice nám pomůže s urychlením růstu v mobilní oblasti a rozšířením kapacit napříč mobilními platformami," uvedl generální ředitel Avastu Vincent Steckler. Kyber zločinci podle něj stale častěji cílí na chytré telefony a tablety a uživatelé chtějí bezpečnostní řešení, která je ochrání před útoky na veřejných Wi-Fi sítích, před phishingovými útoky nebo před ztrátou či krádeží identity.

ČTĚTE TAKÉ:

Avast dodává bezpečnostní programy pro počítače a mobilní zařízení. Celkově chrání přes 200 milionů uživatelů. Společnost působí v oboru počítačové bezpečnosti 25 let a její portfolio zahrnuje vše od bezplatného antiviru pro PC, Mac nebo Android až po prémiové produkty a služby pro firmy.

Lidovky.cz, ČTK

Najdete na Lidovky.cz