25. července 2012 19:21 Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

Avast odložil plánovaný vstup svých akcií na americký trh

Akcie (ilustrační foto) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Akcie (ilustrační foto) | foto: ČTK

Český výrobce antivirových programů Avast Software odložil plánovaný vstup akcií na americký trh Nasdaq. Podle dnešního sdělení upisovatelských bank se k tomu firma rozhodla kvůli obnovení nepříznivé situace na trhu.

Avast měl v úmyslu získat primární nabídkou pro svůj další rozvoj až 99 milionů dolarů (2,1 miliardy Kč). Avast chtěl na trhu Nasdaq prodat devět milionů akcií za cenu mezi devíti a 11 dolary. Dnes měla firma stanovit emisní cenu a ve čtvrtek se její akcie měly začít obchodovat pod symbolem "AVST". Její tržní hodnota by při ceně akcie na horním konci rozpětí dosáhla 930 milionů dolarů.

Avast vznikl na začátku 90. let a nabízí nekomerčním domácím uživatelům antivirovou ochranu zdarma, čímž si buduje cestu k platícím a firemním zákazníkům na celém světě. Firma ohlásila vstup na burzu loni v prosinci a následovala v tom svého konkurenta AVG Technologies.

Situaci na technologickém trhu zhoršila nepříliš úspěšná květnová emise akcií největší světové sociální sítě Facebook. Trend pozvolného oživování trhu se v posledních dnech přerušil, uvedla agentura Reuters.

Lidovky.cz, ČTK

NÁZORY: Jaké léky pro děti vzít na dovolenou?
NÁZORY: Jaké léky pro děti vzít na dovolenou?

Jaké léky s sebou berete na dovolenou pro děti?