30. července 2012 10:21 Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

AXA zavede běžné účty. Stane se tak plnohodnotnou bankou

Henri de Castries, šéf Axa Group | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Henri de Castries, šéf Axa Group | foto: Tomáš Hájek, Lidové noviny

PRAHA Finanční skupina AXA chce posílit svou pozici v Česku. Po spořicích účtech a hypotékách chce expandující banka AXA Bank z francouzské finanční skupiny AXA Group do své nabídky přidat i běžné účty.

Tím se AXA Bank stává na českém trhu plnohodnotnou bankou a konkurentem ostatních finančních domů v boji o zákazníky.

ČTĚTE TAKÉ:

AXA už nabízí i hypoteční úvěry

Lidovým novinám informaci prozradil Jacques de Vaucleroy, šéf AXA Group pro střední a východní Evropu. „Po hypotékách máme v plánu zavést běžné účty,“ řekl de Vaucleroy.
Až dosud nabízela AXA Bank v Česku pouze spořicí účty. Od července začala nabízet v Praze a ve středních Čechách i hypoteční úvěry, které chce postupně zpřístupnit ve svých pobočkách ve všech krajích.

Vedení české AXA Bank nechce rozkrývat konkrétní plány zavádění běžných účtů. „AXA Bank sleduje podmínky na trhu a průběžně zvažuje, zda se ke stávající nabídce spořicích účtů a hypoték přidá ještě další produkt,“ uvedl mluvčí AXA Bank Petr Pařízek.

De Vaucleroy uvedl, že AXA Bank hodlá z Česka rozvíjet svou nabídku bankovních služeb i do ostatních zemí regionu, ve kterých AXABank působí, tedy na Slovensko a do Maďarska. „Chceme pro tyto země vytvořit do pěti let jednu platformu pro běžné a spořicí účty,“ řekl de Vaucleroy.