Čtvrtek 2. července 2020svátek má Patricie 26 °C přeháňky až bouřky Předplatné LN
aktualizováno  Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

Až 10 tisíc nových míst. Amazon nabízí 100 korun na hodinu

Balík od Amazonu. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Balík od Amazonu. | foto: Reuters

PRAHA Americký internetový obchod Amazon potvrdil svůj záměr vybudovat v Česku nová distribuční centra pro své evropské zákazníky. Jak již dříve informoval server Lidovky.cz, jedno bude vznikne v okolí Prahy, druhý velkosklad bude u Brna. Do tří let od otevření v centrech vznikne až 4000 nových dlouhodobých pracovních míst a dalších 6000 sezonních.

"Firma reaguje na rostoucí poptávku napříč celou Evropou a nová centra jí zajistí dodržení závazku rychlých a spolehlivých dodávek zboží pro evropské zákazníky," uvedl v tiskové zprávě Amazon. V každém z distribučních center by mělo vzniknout po dvou tisících dlouhodobých pracovních míst a dalších 3000 míst v období zvýšené poptávky kolem Vánoc.

Podle informační brožury agentury Randstad, která najímá pracovníky pro dodavatelskou společnost Amazonu Menlo Worldwide Logistics bude průměrná měsíční mzda zaměstnanců v Dobrovízi mezi 17 - 19 tisíci hrubého. Hledají se skladníci s výučním listem či středoškolským vzděláním.

Základní hrubá hodinová mzda je 100 korun plus příplatky při 11hodinovém směnném provozu (9 hodin práce), čtyři dny práce v týdnu. Z plánovaných 800 míst do konce roku je obsazena zatím zhruba polovina. Další vlna náboru přijde po Novém roce.

Distribuční centra v Česku se stanou součástí sítě celkem 25 distribučních center Amazonu rozmístěných v sedmi evropských zemích. Firma bude hledat pracovníky pro příjem, kompletaci a balení zboží, volná jsou stále také místa manažerů a vedoucích týmů.

Amazon

Internetový obchod Amazon.com

Amazon je největším a zároveň i jedním z nejstarších internetových obchodů na světě. Jeff Bezos, který stále stojí v čele firmy, ji založil v roce 1994, tehdy ještě pod jménem Cadabra. Svou činnost na internetu Amazon zahájil v červenci 1995.

"Společnost nyní zahájí proces náborů zaměstnanců na tyto pracovní pozice. Následně v dubnu 2014 bude společnost pokračovat v najímání pracovníků pro navazující pozice," uvedla firma.

Pražské distribuční centrum bude umístěno v Dobrovízi, v těsné blízkosti firemního centra pro vrácené zboží v sousedství Letiště Václava Havla Praha. Společnost si prostory pronajme od firmy Panattoni Europe.

Distribuční centrum v Brně se bude nacházet nedaleko centra města u dálnice D1. Amazon si zde bude potřebné prostory pronajímat od firmy CTP Invest.

Každé ze dvou distribučních center bude mít plochu zhruba 95 tisíc metrů čtverečních. "Za rozhodnutím umístit nová centra do Prahy a Brna stojí vedle dostupnosti kvalitních pracovníků také poloha České republiky v srdci Evropy a snadné propojení s dalšími klíčovými trhy," uvedla firma.

Firma také uvedla, že neplánuje zavírat svá existující distribuční centra v Evropské unii.

,

Neurolog: Alzheimera a parkinsona může ovlivnit strava. Opatrně s mléčnými výrobky

Brusel. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Jako jeden z mála na světě dokáže vyčíst z ultrazvukových snímků riziko Parkinsonovy, Alzheimerovy a dalších chorob....

Virus se mění pod rukama. Přírodní izoláty se tak nechovají, vysvětluje Peková

Brusel. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Do povědomí širší veřejnosti se molekulární bioložka a viroložka Soňa Peková z laboratoře Tilia dostala pro své neshody...

Vlci útočí. Rodina z Beskyd se bojí o dcery i o turisty

Brusel. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Klidný život rodiny žijící v beskydské obci Hrádek blízko Jablunkova, změnil útok vlků. „Sedmiletá dcera ráda chodí se...