Neděle 7. června 2020svátek má Iveta, Slavoj 10 °C přeháňky až bouřky Předplatné LN
aktualizováno  Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

Až 10 tisíc nových míst. Amazon nabízí 100 korun na hodinu

Balík od Amazonu. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Balík od Amazonu. | foto: Reuters

PRAHA Americký internetový obchod Amazon potvrdil svůj záměr vybudovat v Česku nová distribuční centra pro své evropské zákazníky. Jak již dříve informoval server Lidovky.cz, jedno bude vznikne v okolí Prahy, druhý velkosklad bude u Brna. Do tří let od otevření v centrech vznikne až 4000 nových dlouhodobých pracovních míst a dalších 6000 sezonních.

"Firma reaguje na rostoucí poptávku napříč celou Evropou a nová centra jí zajistí dodržení závazku rychlých a spolehlivých dodávek zboží pro evropské zákazníky," uvedl v tiskové zprávě Amazon. V každém z distribučních center by mělo vzniknout po dvou tisících dlouhodobých pracovních míst a dalších 3000 míst v období zvýšené poptávky kolem Vánoc.

Podle informační brožury agentury Randstad, která najímá pracovníky pro dodavatelskou společnost Amazonu Menlo Worldwide Logistics bude průměrná měsíční mzda zaměstnanců v Dobrovízi mezi 17 - 19 tisíci hrubého. Hledají se skladníci s výučním listem či středoškolským vzděláním.

Základní hrubá hodinová mzda je 100 korun plus příplatky při 11hodinovém směnném provozu (9 hodin práce), čtyři dny práce v týdnu. Z plánovaných 800 míst do konce roku je obsazena zatím zhruba polovina. Další vlna náboru přijde po Novém roce.

Distribuční centra v Česku se stanou součástí sítě celkem 25 distribučních center Amazonu rozmístěných v sedmi evropských zemích. Firma bude hledat pracovníky pro příjem, kompletaci a balení zboží, volná jsou stále také místa manažerů a vedoucích týmů.

Amazon

Internetový obchod Amazon.com

Amazon je největším a zároveň i jedním z nejstarších internetových obchodů na světě. Jeff Bezos, který stále stojí v čele firmy, ji založil v roce 1994, tehdy ještě pod jménem Cadabra. Svou činnost na internetu Amazon zahájil v červenci 1995.

"Společnost nyní zahájí proces náborů zaměstnanců na tyto pracovní pozice. Následně v dubnu 2014 bude společnost pokračovat v najímání pracovníků pro navazující pozice," uvedla firma.

Pražské distribuční centrum bude umístěno v Dobrovízi, v těsné blízkosti firemního centra pro vrácené zboží v sousedství Letiště Václava Havla Praha. Společnost si prostory pronajme od firmy Panattoni Europe.

Distribuční centrum v Brně se bude nacházet nedaleko centra města u dálnice D1. Amazon si zde bude potřebné prostory pronajímat od firmy CTP Invest.

Každé ze dvou distribučních center bude mít plochu zhruba 95 tisíc metrů čtverečních. "Za rozhodnutím umístit nová centra do Prahy a Brna stojí vedle dostupnosti kvalitních pracovníků také poloha České republiky v srdci Evropy a snadné propojení s dalšími klíčovými trhy," uvedla firma.

Firma také uvedla, že neplánuje zavírat svá existující distribuční centra v Evropské unii.

,
Premium

Bubeník z Mandrage: Víťa sebral odvahu, kterou nikdo z nás nenašel a rozsekl to

Matyáš Vorda | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Na bicí hraje od svých devíti let. V deseti s kamarádem Víťou Starým založil kapelu Mandrage, která se za devatenáct...

Premium

Android Auto a CarPlay v každém autě. Poradíme vám, jak na to

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Chcete používat oblíbenou navigační aplikaci na displeji v autě místo telefonu? Přečtěte si, jak to udělat a neutratit...

Premium

Leoš Mareš: Není to jen o talentu, ale o schopnosti si peníze udržet

Leoš Mareš by mohl získat titul syn roku. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Krach, zhroucení, deprese, obavy o budoucnost a pátrání po smyslu vlastní existence. To jsou emoce, které v těchto...