Neděle 12. července 2020svátek má Bořek 20 °C polojasno Předplatné LN
Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

AŽD Praha má další zakázky v Bělorusku. Zabezpečí dvě tratě, technologie dodá na klíč

(ilustrační snímek) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy (ilustrační snímek) | foto: Shutterstock

PRAHA Společnost AŽD Praha dodá zabezpečovací zařízení na dvě modernizované tratě v Bělorusku. Obě zakázky vyjdou dohromady na 290 milionů korun. Pro AŽD Praha jde o desátou dodávku zabezpečovacích a řídicích technologií na železnici v Bělorusku.

První kontrakt za přibližně 20 milionů korun zahrnuje dodávky zabezpečovacích a řídicích technologií na úseku Žlobin Podolskij - Mormal - Jaščicy. Na celém 159kilometrovém úseku se bude AŽD Praha podílet také na osazení zabezpečovacího zařízení na pěti stanicích. Práce by měly být hotové do konce roku 2021.

Druhá zakázka za 270 milionů korun počítá se zabezpečením železničního uzlu Kalinkoviči. „Jde o zabezpečení celkem 188 výhybek, AŽD Praha vyrobí a dodá veškeré technologie takzvaně na klíč,“ uvedl generální ředitel Zdeněk Chrdle. Práce by měly být dokončeny do poloviny letošního roku.

AŽD Praha patří mezi největší firmy v zabezpečovací technice na českém trhu. Za účetní rok ke konci září 2017 společnost vykázala zisk 391,2 milionu korun, meziročně zhruba o 251,8 milionu méně. Ve firmě pracuje víc než 1600 zaměstnanců. Společnost má v zahraničí 11 dceřiných společností, z toho čtyři na Slovensku a po jedné v Bulharsku, Srbsku, Bělorusku, Chorvatsku, Bosně a Hercegovině, Turecku a Polsku.

Na podzim může přijít katastrofa, varuje bývalý viceguvernér centrální banky

Pro Čechy je nebe nízko, píše ve své knize Mojmír Hampl. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Patří mezi nejtalentovanější a nejznámější ekonomy v Česku. V pouhých 32 letech se stal viceguvernérem České národní...

Velké srovnání cen zubařských zákroků. V regionech se liší i o tisíce

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Stomatologie je už léta oborem, v němž pacienti musí hodně platit. Pomalu se to ale mění. Akutní péče je díky větší...

Radit lidem, aby během pandemie seděli doma, byla chyba, říká Pavel Pafko

Přední chirurg a brzy osmdesátník Pavel Pafko má za sebou tři etapy... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Zdůrazňuje, že není žádný king, ani se nepovažuje za mimořádně talentovaného. Pavel Pafko prý jen pracoval víc než...

SOUTĚŽ: Vyhrajte Královský rodinný balíček do Království lesa
SOUTĚŽ: Vyhrajte Královský rodinný balíček do Království lesa

Království lesa je unikátní rodinné hřiště inspirované šumavskou přírodou. Kousek od Lipenské přehrady a Stezky korunami stromů tak naleznete pro sebe a svou rodinu místo, kde si užijete skvělou zábavu. Zapojte se do soutěže a vyhrajte celodenní vstupné.