9. července 2012 16:48, aktualizováno  17:13 Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

Fúze pekáren se nekoná. Babiš nezaplatil včas

Andrej Babiš | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Andrej Babiš | foto: Lidové noviny

PRAHA Společnost Agrofert podnikatele Andreje Babiše nepřevezme pekárny United Bakeries. Majitelé největšího pekárenského uskupení na českém a slovenském trhu odstoupili od smlouvy, protože Agrofert do konce června neuhradil kupní cenu, uvedl server E15.

Mluvčí United Bakeries Jaroslav Pomp odstoupení firmy od smlouvy potvrdil. Odmítl ovšem komentovat, že by důvodem bylo nezaplacení ze strany Agrofertu.

ČTĚTE TAKÉ:

Největší tuzemské pekárny nevzniknou

Agrofert už vlastní konkurenční pekárny Penam a spojením s hlavní pekárenskou skupinou ve střední Evropě United Bakeries měly vzniknout největší tuzemské pekárny. Převzetí United Bakeries přitom už pravomocně letos v dubnu schválil český Úřad pro ochranu hospodářské soutěže.

Slovenský Protimonopolný úrad své rozhodnutí k obřímu pekárenskému svazku dodnes nevydal.

Agrofert

Agrofert je jedničkou tuzemského zemědělsko-potravinářského sektoru. Jeho majitel Babiš bývá označován za jednoho z nejvlivnějších a nejbohatších podnikatelů v Česku. Loni jej americký časopis Forbes na svém žebříčku miliardářů zařadil na 937. místo s odhadovaným majetkem jedné miliardy dolarů. Babiš loni založil protikorupční hnutí ANO 2011 a chce se s ním zúčastnit parlamentních voleb.

Lidovky.cz, ČTK