27. října 2012 18:00 Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

Babiš: Podnikatelé by platili vyšší daně. Kdyby je politici nerozkrádali

Podnikatel a šéf hnutí ANO 2011 Andrej Babiš | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Podnikatel a šéf hnutí ANO 2011 Andrej Babiš | foto: Jindřich Mynařík, Jana Machalická,  Lidové noviny

PRAHA Podnikatel a jeden z nejbohatších Čechů Andrej Babiš se před senátními volbami vrhl do politiky. A přestože jím vedené hnutí ANO 2011 nezískalo ani jednoho senátora, nabírá další lidi a doufá v úspěch ve volbách parlamentních. Proč dělá byznysmen politiku?

Na následující volby se hodlá šéf hnutí ANO 2011 pořádně připravit. Že by mohly přijít už velice brzy, si však nemyslí. „Mnoho poslanců je ve sněmovně naposledy, mají hypotéky a budou se tam držet zuby nehty,“ říká v Babiš v rozhovoru pro sobotní Lidové noviny.

LN Láteříte na korupci, na neschopné politiky, kteří nikdy nepracovali a jejichž rozhodnutí nás stojí miliardy. Přicházíte tedy jako spasitel české politiky?
Není to tak, že bych se rozhodl páchat dobro a spasit svět. To, co dělám, je určitý způsob sebeobrany. A za patnáct let to už spíš bude domobrana, protože pod vedením našich neschopných politiků opravdu nevidím naši budoucnost pozitivně.

Všimněte si, že se naše společnost čím dál víc radikalizuje, hledají se viníci stávajícího stavu a hledají se mezi úspěšnými, mezi zaměstnavateli, kteří dávají lidem práci. Přitom za stávající situaci můžou především ti, co by to tu měli řídit, ale neřídí. A že je někdo bohatý?

Věřte mi, že je tu hodně slušných podnikatelů, kteří se zde poctivě vypracovali, budují své firmy, platí tu daně a byli by i ochotní být solidárnější. Klidně by platili vyšší daně, museli by ale vědět, že je politici nerozkradou a nerozhází a že jejich peníze půjdou ve prospěch nás všech, ve prospěch společnosti.

Museli by také vědět, že stát řídí schopní lidé, a ne ti, kteří šli do politiky proto, aby si vydělali, popřípadě aby si peníze nakradli, protože by se jinak neuživili.

  • Jaké jsou motivace Andreje Babiše?
  • Pomohou mu v boji o hlasy média, která začal paralelně budovat?
  • Dočtete se v celém rozhovoru pro víkendové vydání LN.

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

Najdete na Lidovky.cz