24. července 2014 21:20 Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

Babiš si jako šéf Agrofertu vydělal za dva měsíce téměř 37 milionů

Ministr financí Andrej Babiš. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Ministr financí Andrej Babiš. | foto: ČTK

PRAHA Ministr financí Andrej Babiš (ANO) zveřejnil majetkové přiznání. Z něj mimo jiné vyplývá, že si od voleb do sněmovny 26. října do konce roku, kdy skončil v čele Agrofertu, vydělal jako šéf této firmy téměř 37 milionů. V přiznání dále uvedl, že si nakoupil dluhopisy Agrofertu za jedna a čtvrt miliardy korun. Ministr přiznal i další příjmy.

O přiznání, které ministr zaslal sněmovně a které je zveřejněné na internetu, informoval deník Právo. Jako šéf Agrofertu (který je také vlastníkem vydavatelství MAFRA, kam patří i Lidové noviny a zpravodajský server Lidovky.cz), si Babiš vydělal 36 829 981 korun. Stojí tak v majetkovém přiznání. Jako šéf Agrofertu skončil na konci roku kvůli své ministerské funkci.

ČTĚTE TAKÉ:

Ministr financí v kolonce příjmů uvedl také dalších 4267,76 eura (přes 117 tisíc korun). Peníze získal už coby šéf resortu za působení ve statutárním orgánu německé chemičky SKW Stickstoffwerke Priesteritz, kterou také vlastní. Vedle toho Babiš působil i ve statutárních orgánech firem Agrofert, Imoba, Kostelecké uzeniny a Symbiol.  Za ně ovšem neúčtoval nic, pracoval zadarmo.

Babiš také přiznal částku 150 tisíc korun. Suma v kolonce znamená splacenou půjčku. Jméno konkrétního člověka však Babiš v přiznání neuvedl.

Lidovky.cz

Přibývá dětí s psychickými poruchami. Pomůžou rodiče, nebo školy?
Přibývá dětí s psychickými poruchami. Pomůžou rodiče, nebo školy?

Mezi nejčastější psychické onemocnění u dětí patří úzkost. Pokud se neléčí, může se rozvinout v depresi. Na tuto problematiku reaguje ministerstvo školství novinkou, která by se měla objevit ve školních osnovách.

Najdete na Lidovky.cz