12. dubna 2013 13:00, aktualizováno  14:12 Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

Bakala prodal Babišovi slovenské HN, koupě Aktuálně.cz je na spadnutí

Zdeněk Bakala. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Zdeněk Bakala. | foto: Lidové noviny

PRAHA Mediální obchod mezi českými miliardáři je definitivně zpečetěn. Slovenské vydavatelství Ecopress, pod nějž spadá také titul Hospodárské noviny, získal nového majitele: místo finančníka Zdeňka Bakaly jím nově bude šéf chemicko-potravinářské skupiny Agrofert Andrej Babiš.

„Hospodárske noviny dlouhodobě považuji za velmi kompetentní a důvěryhodný titul na slovenském mediálním trhu, a proto jsem rád, že se mi vydavatelství Ecopress podaří koupit,“ potvrdil v rozhovoru pro Lidové noviny Babiš, jehož skupina Agrofert se stala stoprocentním vlastníkem společnosti Ecopress.

Aktuálně.cz + iHNed.cz

Na spadnutí je i Bakalův nákup mediální skupiny Centrum Holdings, do které spadají portály Centrum.cz, Atlas.cz, nebo zpravodajské servery Aktuálně.cz a Deník Insider.

Podle informací serveru Lidovky.cz už se Bakalovo vydavatelství Economia připravuje na převzetí dosavadní elektronické konkurence.

Obchod ale zatím stvrzen nebyl. „Jednání ještě nejsou uzavřená, v tuto chvíli to nebudu komentovat,“ řekl serveru Lidovky.cz Bakalův mluvčí mluvčí Tomáš Pavlík.

Smlouvu o prodeji podepsaly obě strany v pátek ve dvě hodiny odpoledne v Praze.

Žádná ze stran ale nechce přibližovat detaily transakce.

Agrofert podle oficiálního stanoviska přebere Ecopress se všemi zaměstnanci. Babiš by navíc rád zařídil, že pod jeho vedením bude titul dále růst.

Kromě Hospodárskych novin vydává Ecopress na Slovensku několik dalších odborných titulů.

Mimo jiné to jsou měsíčníky Investor a Stratégie, časopis Run, tituly Sestra, Diabetik či týdeník Zdravotnícke noviny.

V Česku už Agrofert Holding od roku 2012 vydává také týdeník 5 + 2 dny.

Najdete na Lidovky.cz