18. listopadu 2009 9:35 Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

Bakalova společnost NWR se propadla do ztráty 70 milionů eur

podnikatel Zdeněk Bakala | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy podnikatel Zdeněk Bakala | foto: Lidové noviny

PRAHA Propad průmyslu silně pociťuje těžební společnost New World Resources (NWR) podnikatele Zdeňka Bakaly. NWR, která vlastní černouhelnou firmu OKD, se za první tři čtvrtletí letošního roku propadla do ztráty 69,1 milionu eur (zhruba 1,76 miliardy korun).

Přitom ještě vloni ve stejném období firma hospodařila se ziskem 259,4 milionu eur. V samotném třetím čtvrtletí se ale společnosti podařilo ztrátu snížit oproti předchozím třem měsícům o 30 procent na 27,6 milionu eur.

"Celkové podmínky na trhu začaly během třetího čtvrtletí 2009, po obtížné první polovině roku, vykazovat známky zlepšení," uvedl předseda představenstva NWR Mike Salamon. Dodal, že výroba oceli u odběratelů firmy stoupla mezi dubnem a zářím o 59 procent.

Za celkovým propadem stojí pokles průmyslu v souvislosti s ekonomickým útlumem.

NWR je přední těžební firmou ve střední Evropě a jednou z největších průmyslových skupin v Česku. Klíčový majetek společnosti představuje černouhelná těžební společnost OKD, která provozuje na Ostravsku a Karvinsku pět dolů.

Lidovky.cz, ČTK

Jak vypadá sex po narození dětí? Realita je krutá, přiznávají rodiče
Jak vypadá sex po narození dětí? Realita je krutá, přiznávají rodiče

Je mi 20, jemu bude 30. Tvrdí ze ja mám sex na prvním místě, ale on už ne.. je pravda ze změnil práci. Je ridic. Predtim ale dělal náročnější práci a sex ještě byl několikrát týdne. Teď stěží jendou a to ještě on si nevzpomene ani měsíc…