4. září 2012 16:00 Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

Banky lákají klienty z prázdnin. Nabízejí akční hypotéky

Hypotéka | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Hypotéka | foto: Shutterstock

PRAHA Banky nabízející hypoteční úvěry očekávají s koncem prázdnin zvýšený zájem klientů o řešení vlastního bydlení, a řada z nich proto připravila na září akční nabídky.

Výhodnější nabídky připravila UniCredit Bank, Volksbank či Hypoteční banka. Úrokové sazby u hypotečních úvěrů klesají, v červenci je snížily Česká spořitelna, UniCredit Bank, Raiffeisenbank a Wüstenrot hypoteční banka. V srpnu se ke zlevňujícím bankám přidaly podle Fincentrum Hypoindexu ČSOB, Equa Bank a LBBW.

UniCredit Bank nabízí do konce září možnost získat fixní úrokovou sazbu hypotéky od 2,89 procenta ročně, a to bez ohledu na délku fixace. Klienti, kteří chtějí refinancovat svůj úvěr, mohou požádat o tuto sazbu již nyní a svůj úvěr čerpat později, řekl mluvčí banky Petr Plocek. Sazba 2,89 procenta platí podle něj u úvěrů za více než tři miliony korun, u nižších činí 2,99 procenta.

ČTĚTE VÍCE:

Volksbank CZ přišla s nabídkou nově příchozím klientům refinancovat hypoteční úvěr za 3,19 procenta pro splatnost do deseti let a sazbou 3,39 procenta pro splatnost nad deset let. Nabídka je platná do 30. září 2012 a její součástí je poplatek 999 korun. "Zvýhodněná nabídka platí pro pětiletou fixaci při refinancování do 70 procenta hodnoty nemovitosti," uvedl produktový manažer banky Jiří Škrob.

U Hypoteční banky budou všichni noví zájemci o hypoteční úvěr zvýhodněni slevou z úrokové sazby o 0,1 procentního bodu pro úvěry od jednoho do dvou milionů Kč, 0,2 procenta od dvou do tří milionů a 0,3 procenta nad tři miliony korun. Akce se týká všech nových hypotečních úvěrů sjednaných od 3. září s délkou fixace úrokové sazby pět let, upozornil ředitel marketingové komunikace banky Bohdan Suchánek.

Průměrná úroková sazba hypoték Fincentrum Hypoindexu v červenci klesla na 3,59 procenta z červnových 3,61 procenta. V červenci se tak sazby hypoték přiblížily rekordně nízké úrovni. Údaje za srpen budou za dva týdny.

Index sleduje od roku 2003 průměrnou úrokovou sazbu hypoték bez ohledu na dobu fixace a dnes zveřejnil nejnovější údaje. Nejnižší za dobu existence ukazatele byly sazby loni v prosinci, a to 3,56 procenta.

Lidovky.cz, ČTK