Pátek 14. srpna 2020svátek má Alan 28 °C přeháňky až bouřky Předplatné LN

Diskuse k článku: Barroso kritizuje finanční sektor, za krizi musí zaplatit

Diskuse uzavřena, nelze přidávat příspěvky

  • Příspěvků: 4
  • Poslední: 17.10.2011 22:25
  • Řadit dle: vláken
  • času vložení
J. Kanioková 17.10.2011 22:25

Barroso, ten maoista a celá socialistická EU, ať už jdou do

jádro pudla hezky vystihuje tento postřeh:

"Dovolím si zkratku: Euroamerická civilizace byla sebejistá a úspěšná, dokud vyráběla lokomotivy, boty a oděvy a vyvážela je do ostatního světa.

Z toho zbohatla, změkla a zblbla a dopustila, aby její "ideologický" prapor převzali užvanění, hloupí a nadutí intelektuálové, kteří mají obrovskou chuť každému říkat, co je správné, ale neumějí pořádně spočítat trojčlenku a mají ke všemu konkrétnímu a dokazatelnému nedůvěru a odpor, a proto humanitní pavědy nadřazují nad vědy exaktní.

Zatím ještě prožírají zbytky bohatství, které nevytvořili. Až už nebude co prožrat, obsadí Evropu civilizace, které dnes vyrábějí boty, telefony a počítače, a kterým zatím v kožichu nesedí humanisticky vzdělaní paraziti s přerozdělenými platy."

--- konec citace --

P. Fiala 17.10.2011 14:58

Finanční trhy, finanční sektor?

Finanční sektor ani finanční trh za nic nemůže. Proč? Jsou to abstrakní pojmy, a ještě navíc dynamicky se měnící. Víme že existují "elektronické peníze", "elektronické finanční operace", "deriváty", atd.? Uvedené finanční trhy (který sektor?) jsou pouze reálné nástroje v systému EKONOMIKA, které užívají lidé. Užívají je velmi chytří lidé a nejsou jen, tak osamoceni, jak vídáme ze záběrů TV na NYSE a jiných "trzích". Jsou to hlavně lidé v bankách s několika, či nemnoha desítek akcionáři, kteří dávají pokyny k transakcím s vklady od firem, vlád, občanů. Pak je zde docela dost právníků připravujících "potřebné zákony", pak jsou zde osvědčení lídři osvědčených politických stran, na jejihž pokyn straníkům se zákony odhlasují a zdůvodní proč jsou pro občany potřeba. A v neposlední řadě jsou zde mediální magnáti, kteří vedou politiky i veřejnost správným směrem. Jak je snadné zničit předsedu vlády po návštěvě nějakého ustavujícího se novinářského plátku za účelem "kulturní" osvěty (kdepak je konec těm lidem co byli účastni)? Či naopak vytažení na výsluní opozičního politika, který dokáže, po návštěvě Moskvy, svrhnout vládu, která řídí veškeré instituce v EU?

Pokud se medituje nad reálnou situací větami s abstraktními pojmy, nikam to nevede. Proč neuvést jména a příjmení osob i institucí v níhž působí lidé, kteří vytváří na finančních trzích problémy, ne-li lidově řečeno okrádají jiné lidi.

Odkud kam se finance přesouvají? Vždyť to má být zaznamenáváno a vlády to mají mít k dispozici. Jenže třeba v ČR to pouze využije jeden vládní politik vůči jinému, když ho chce zničit. Proč tyto informace nevyžadují poslanci po ministru financí, jsou našimi zástupci. Konají poslanci svou práci alespoň dobře?

R. Tichý 17.10.2011 14:44

popleta?

Asi tomu nerozumím. Banky půjčovaly a vlády prožíraly (s nimi i obyvatelstvo zvyklé na sociální blahobyt). Ve chvíli, kdy banky již půjčovat něchtějí/nemohou, mají zaplatit za to, že půjčovaly?? Zajímalo by mě, kdy "zaplatí" ti, kteří si půjčovali. Zejména pak politici. Daňoví poplatníci to totiž zaplatí určitě.

J. Kanioková 17.10.2011 22:22

Přesně !

Biolog Komárek: Jsme účastníky největšího sociologického experimentu všech dob

Biolog, filozof a autor dvou desítek odborných knih a tří románů Stanislav... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Měsíce trvající pandemie nám převrátila životy naruby. Známý biolog, filozof a autor dvou desítek odborných knih a tří...

Brzy dospěju do bodu, kdy si účet na Facebooku zruším, říká Lucie Výborná

Lucie Výborná | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium „Je to hra. Hra, která by měla být přínosná, užitečná, inspirativní,“ říká o své práci moderátorka Českého rozhlasu...

Proč koronavirus už téměř nezabíjí. Vytratí se, nebo se vrátí ještě silnější?

Zdravotník odebírá vzorky pro testování na covid-19 v indické Kalkatě. (23.... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Koronavirus je záhadný. Nečitelný. I když ho zkoumají ti nejchytřejší lidé, pořád o něm víme málo. Chová se jinak. Je...