17. března 2011 17:14 Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

Bárta opět využívá média k tlaku na firmy. Teď chce slevu po Kapschi

Mýtná brána. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Mýtná brána. | foto: Lidové noviny

PRAHA Ministr dopravy Vít Bárta (VV) po společnosti Kapsch žádá dvacetiprocentní snížení nákladů, které firmě za výběr mýta platí stát. Společnost se o požadované slevě dozvěděla z médií a zatím se k ní nechce vyjadřovat.

O požadavku vůči provozovateli mýtného systému Bárta informoval na dnešní tiskové konferenci. Společnost se zatím k tomu odmítá vyjádřit a záležitostí se prý bude zabývat.

"Slevu nepožaduji na základě nějaké chyby společnosti Kapsch," řekl ČTK Bárta. Podle něj je nutné nynější systém revidovat a pokusit se ušetřit. Obdobné slevy ministr Bárta žádal například u stavebních společností.

Podle mluvčího společnosti Kapsch Davida Šimoníka je zatím příliš brzy požadavek ministra komentovat. Společnost se o požadované slevě dozvěděla z médií a zatím se k ní nechce vyjadřovat.

Mýtné platí v Česku kamiony s hmotností od 12 tun od roku 2007 a v loňském roce na něm stát vybral rekordních 6,6 miliardy korun. Od loňského února se povinnost platit mýtné vztahuje i na nákladní auta od 3,5 tuny a od letošního roku mýtné podražilo o 25 procent na průměrnou částku pěti korun na kilometr.

Lidovky.cz, ČTK

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!