22. srpna 2012 15:30 Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

Bártova bezpečnostní agentura loni inkasovala přes miliardu

Ministr dopravy Vít Bárta při rozhovoru pro LN. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Ministr dopravy Vít Bárta při rozhovoru pro LN. | foto:  Viktor Chlad, Lidové noviny

PRAHA Bezpečnostní agentura Mark2 Corporation, dříve ABL, loni vykázala rekordní tržby více než miliardu korun. Předloni to bylo 860 milionů korun. Uvedl to server Aktuálně.cz.

Aféry kolem nepravomocně odsouzeného poslance Věcí veřejných Víta Bárty, který ABL v roce 1992 založil, podle výsledků hospodaření na firmu neměly významný vliv.Zisk agentury se zvýšil o zhruba 200 tisíc na 9,2 milionu korun.

PŘEČTĚTE SI:

"Nejednalo se o lehký rok," uvedl šéf dozorčí rady Mark2 Corporation Matěj Bárta ve výroční zprávě. Dodal, že agentura přesto dál pokračovala v expanzi.

Logo ABL

Logo ABL

Nové logo Mark2 Corporation

Nové logo Mark2 Corporation

Pracuje pro ČSA

Nové zakázky firma získala u společností Synthesia, Flextronics, Kika nebo Lidl. Především ve veřejné správě však o zakázky přišla. Již nepracuje pro Prahu 11, magistrát jí letos vypověděl smlouvu na správu pražských věží. Agentura se loni také dostala k prestižní práci pro České aerolinie. Jde přitom o zakázku přímo v odvětví, které ovládal Vít Bárta.

Lidovky.cz, ČTK

TEST PLEN: Deset miminek jim dalo pořádně zabrat
TEST PLEN: Deset miminek jim dalo pořádně zabrat

Maminky z eMimina otestovaly nové plenky Pampers z řady Premium care. Nejmenší miminka i větší batolata je podrobila důkladnému zkoumání. Prošly Pampersky zátěžovým testem?