19. dubna 2016 21:48 Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

Batman i Superman. Abú Zabí plánuje tematický park s postavami z dílny Warner Bros

Batman ve filmu Batman začíná | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Batman ve filmu Batman začíná | foto: Warner Bros.

ABÚ ZABÍ Spojené arabské emiráty oznámily plán na vybudování tematického parku věnovaného filmovým postavám z dílny amerického filmového studia Warner Bros. Do emirátu Abú Zabí by tak mohli zamířit filmoví superhrdinové jako Batman nebo Superman, nebo kreslený králík Bugs Bunny.

Developerská společnost Miral Asset Management hodlá do projektu investovat odhadem miliardu dolarů (23,7 miliardy Kč), napsala agentura AP.

Součástí parku má být značkový hotel Warner Bros. na ostrově Jás, kde se nachází okruh formule jedna, vodní park a tematický park Svět Ferrari. Developerem je místní firma Miral Asset Management, zatímco studio Warner Bros., divize mediální společnosti Time Warner, poskytne odbornou expertizu. Veřejnosti by se měl park otevřít v roce 2018, uvedla v úterý společnost Miral.

Bruce Wayne (Batman) - 6,5 miliardy dolarů
První komiks Batmana, který byl vydražen za více než milion dolarů.

Abú Zabí i sousední emirát Dubaj by chtěly zvýšit počet návštěvníků ze zahraničí. Bohaté země v oblasti Perského zálivu se potýkají s nízkými cenami ropy a hospodářský růst v regionu zpomaluje.

ČTK

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!