14. září 2015 17:26 Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

Baumaxy definitivně zmizí z Česka v listopadu. Většinu jich převezme OBI

Baumax v České republice. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Baumax v České republice. | foto: Archiv

PRAHA Značka Baumax opustí Česko na konci listopadu. Hobbymarkety v Brně, Jihlavě, Liberci, Ostravě - Rudné, Přerově a ve Zlíně zůstanou pod nynější značkou otevřeny do konce října, zbývající obchody do konce listopadu. Poté je převezme nový investor. Reklamace mohou zákazníci řešit do těchto termínů, oznámila v pondělí firma na svých stránkách.

Novým investorem by mohl být německý řetězec hobbymarketů OBI.

Na začátku září uvedl, že hodlá převzít zhruba dvě třetiny ze 105 prodejen rakouského konkurenta Baumax v Rakousku, Česku, na Slovensku a ve Slovinsku. Rakouská agentura APA však minulý týden bez dalších podrobností uvedla, že část obchodů bauMax v České republice získá polský investor.

Řetězec Baumax již v prodejnách, které budou pod jeho značkou v provozu do konce října, neposkytuje služby, jako jsou půjčovna nářadí, montážní servis či míchání barev.

Prodejny Baumax v Českých Budějovicích, Frýdku-Místku, Hradci Králové, Chomutově, Karlových Varech, Kladnu, Mladé Boleslavi, Mostu, Olomouci, Ostravě - Novoveské, Pardubicích, Plzni, Praze 5, Praze-Letňany, Praze-Michle, Táboře, Ústí nad Labem a Znojmu fungují do 30. listopadu dosavadním způsobem.

„Jakékoliv reklamace je možné řešit do 30. listopadu přímo na vaší prodejně Baumax,“ uvedla firma. V České republice bauMax podle svých internetových stránek provozuje 24 prodejen, OBI má v Česku 29 obchodů. bauMax už několik let čelí ztrátám, firmu vyčerpala hlavně expanze do východní Evropy.

V Česku loni Baumax prohloubil ztrátu na 562 milionů korun ze 471 milionů korun v roce 2013. Firma zde byla ve ztrátě pátým rokem za sebou. Na Slovensku podnik prohloubil ztrátu na 7,84 milionu eur z 0,6 milionu eur v předešlém roce.Baumax už dříve prodal své aktivity v Rumunsku, Bulharsku, Chorvatsku, Turecku a Maďarsku.

ČTK